GTX ekran kartını Quadro'ya çevirme

Ozymandias

Hectopat
GeForce GTX 960M ekran kartıma NVIDIA Quadro bir driver yüklemem lazım. Forumda Quadro'yu GeForce yapmakla ilgili bir şeyler vardı ama 4 yıl kadar önce konuşulmuş. Oradan faydalanmaya çalıştım, belki işe yarar diye ama benim işime yaramadı.

Bunu yapabilmek için her iki kartta da aynı çipinin olması gerekiyormuş ve diğer özellikler de büyük oranda benzer olmalıymış.

GTX 960M GM107 çip kullanıyor ve bu çip Quadro M2000m'de de var. İki kart neredeyse tamamen aynı. İnternette de araştırdım, bunu yapmaya çalışan birçok kişi farklı hatalarla ve yöntemlerle uğraşmak zorunda kalmış. Ben çoğunu denedim ama bir türlü yapamadım. Aygıt yöneticisinden donanım kimliği kopyala-yapıştır gibi birçok şey ama beceremedim.

Gerçekten benim için çok önemli bir mesele. Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

HP Pavilion Gaming 15-bc001nt, i7 6700HQ, Windows 10 Home Single Language - 64 Bit sürüm 1803 yapı 17763, GeForce GTX 960M 4 GB 128 bit, 128 GB SSD 2TB ve RAM 16 GB, BIOS F.09

İlgilenen olursa ve başka bilgiler gerekirse onları da yazabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemler en iyi gts 8800 zamanı yapılıyordu. Sonra nvidia hem yazılım hem donanımda değişikliğe giderek önünü kesti. Modlu sürücüler bulabilirsin en fazla ki onlarda iş görmeyecektir.

Bu işlemler en iyi gts 8800 zamanı yapılıyordu. Sonra nvidia hem yazılım hem donanımda değişikliğe giderek önünü kesti. Modlu sürücüler bulabilirsin en fazla ki onlarda iş görmeyecektir.

İlginiz için teşekkür ederim.
10 GB'a yakın driver indirip denedim ve olmadı. Bu işi bir şekilde yazılımla engellediklerini tahmin etmiştim. Lakin çok lazım olduğu için denemek zorunda kaldım. Yine de belki şuan bile yapabilenler vardır.

Laptop için Quadro ekran kartı alacaktım normalde ama ekran kartı gömülü olan kartlardan olduğu için vazgeçtim.

Tekrardan teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı