GTX serisi Ray Tracing özelliği nasıl açılır?

RT çekirdekleri aslında daha çok RTX değil DLSS ile işe yarıyor. RTX ile FPS düşüyor DLSS ile yükseliyor. Bu sayede RTX kartlarda genelde çok az FPS kaybı oluyor.

Benim düşüncem hiçbir zaman optimize olamayacak. Ray Tracing çekirdekleri olmadan şu anki teknoloji ile optimizasyon sorunsuz ışın izleme imkansız.
Yazılımsal olarak açılana ben Ray Tracing demem. Çok performans düşüşü olur.
E aynı şey? İkisi de ışın izleme.
Donanımsal olanın canı can da yazılımsal olanın patlıcan mı?

Bright Memory'de işe yarar mı?

Ray Tracing kullanıyorsa evet.

Yazılımsal olarak açılana ben Ray Tracing demem. Çok performans düşüşü olur.

"Yazılımsal olarak açılana" nasıl bir ifadedir? Ray Tracing'in performansa etkisi kartın gücüne göre RTX kartlarında da aynıdır RT teknolojisi olmayan GTX kartlarında da aynıdır. RTX kartlarında olup diğer kartlarda olmayan DLSS teknolojisidir. Ray Tracing'in yaşattığı performans kaybını bir nebze olsun telafi eder.

Son düzenleme:
Benim düşüncem hiçbir zaman optimize olamayacak.

Geç oldu ama konuya bakarken gördüm.
NVIDIA'nın amacı zaten pazarlama. İnsanlar GTX ile RT deneyince muhtemelen sevecek ve daha az FPS kaybı olan modelini alacak. Türkiye'de amaç deneyip beğenmek değil genellikle .

RT çekirdekleri aslında daha çok RTX değil DLSS ile işe yarıyor. RTX ile FPS düşüyor DLSS ile yükseliyor. Bu sayede RTX kartlarda genelde çok az FPS kaybı oluyor.

Doğru değil. RT çekirdekleri ile bir donanımsal hızlandırma gerçekleştiriliyor. DLSS teknolojisinin yardım aldığı asıl şey Tensor çekirdekleri.

Keşke DLSS gelse RTX yerine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…