GTX1050 sistem FPS düşüşü

Mfirat58

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler, laptopta cok kasılmalar oluyor en düşük sistemli oyunlarda bile aynı FPS düşmesi yiyorum genel araştırmama baktığımda PC ısındığında oluyor diyorlar ama test ettim hem de Cyberpunk'ta PC en fazla 59 dereceyi görüyor ve içini temizledim daha 2 hafta oldu termal macununu koydum. Yine ayni bana PC'ye SSD bir de RAM arttir dediler. Ekran kartim 2 GB oldugu için 4 GB RAM'den kullaniyormuş. Ve 6 Gb'a çıkıyormuş pek fazla o işten anlamam bana da 4 GB RAM kalıyormus. Bunu biz ayarlama şansımız var mı?
Sistem.
Windows 10.
GTX1050 2 GB.
Intel i5 7300 HQ.
1 TB harddisk.
8 GB DDR4 2300 MHz Samsung.
Yani bunun baska bir yolu yok mu illa RAM ve SSD almak zorunda mıyım başka çaresi var mı?

Kızgın atmak yerine 2 dk araştırabilirsiniz lütfen bir daha bilmediğiniz konulara mesaj atmayın
Araştırıp gelir misiniz? Kanıt gösterin.
Peki siz etkilediğinin kanıtını gösterir misiniz?
Sükunete davet ediyorum sizi

Bende HDD var ölü performans alıyorum. Windows 10'da SSD önemli.
Al bak.
#NeOlur 12 - SAPITMA İÇERİR! ESKİ Windows'a YÜKSEK Sistem Kurup FPS Testi Yaparsak Ne Olur? - YouTube
Umarım bundan ban yoktur.
Disk ile ilgili değil işletim sistemiyle ilgili bu olay. biri eski biri yeni.

FPS'e etkisi yok ama takılma falan yapıyor.
Oyun akarken birden takılıp devam ediyor.
Hayır. Harddisk eski ve yavaşsa olabilir ama 1TB harddiskler genellikle bu soruna yol açmazlar çünkü hızları iyidir. Ben 5400 RPM kullanıyorum 1 tane bile drop yaşamadım.

Alta ki ablamın sisteme bak. Ben LoL'de FPS drobu yiyorum HDD sağlığım yüzde 70 falan olmasına rağmen.

HDD ile ilgili mi olmak zorunda? Ablanın sisteminde 4 GB RAM var ve çok eski. CL11 1600 MHz. Bundan olamaz mı mesela? İşlemciniz LoL'ün gereksinimini karşılamıyor bile.

HDD ile ilgili mi olmak zorunda? Ablanın sisteminde 4 GB RAM var ve çok eski. CL11 1600 MHz. Bundan olamaz mı mesela? İşlemciniz LoL'ün gereksinimini karşılamıyor bile.

İşlemcimle alakası yok. 4 Core 4 treth canavar gibi 2.4 GHz işlemci. RAM'e gelince RAM'ler çift slot ama haklısınız kötü. Bu sistem genel olarak LoL'u karşılar.

İşlemcimle alakası yok. 4 Core 4 treth canavar gibi 2.4 GHz işlemci. RAM'e gelince RAM'ler çift slot ama haklısınız kötü. Bu sistem genel olarak LoL'u karşılar.
LoL'ün sistemi gereksinimlerinde 3 Ghz olduğunu biliyorsun değil mi? hatta boost ile 2.4 veriyor işlemci!
Canavar gibi diyor bir de! Tek dişi kalmış canavar olur olsa olsa

Geri
Yukarı