GTX1050 Ti sisteme anakart ve RAM önerisi

DatPax

Centipat
Sistemimde DDR3 8 GB RAM, GTX1050 Ti 4 GB OC ekran kartı, i53470 işlemci ve Foxconn 2abf anakart bulunmaktadır. RAM ve anakart yenilemeyi düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir? Bildiğim kadarıyla şu anki kullandığım anakart maks 8 GB RAM ve 1333MHz'ye kadar destekliyor yeni RAM ve anakart alacak olsam neler önerirsiniz? Fiyatları çok da uçuk olmasın. Fiyat performans tercihimdir.

Sistemimde DDR3 8 GB RAM, GTX1050 Ti 4 GB OC ekran kartı, i53470 işlemci ve Foxconn 2abf anakart bulunmaktadır. RAM ve anakart yenilemeyi düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir? Bildiğim kadarıyla şu anki kullandığım anakart maks 8 GB RAM ve 1333MHz'ye kadar destekliyor yeni RAM ve anakart alacak olsam neler önerirsiniz? Fiyatları çok da uçuk olmasın. Fiyat performans tercihimdir.

Bütçeniz nedir?

Hocam, ikinci el H61 serisi anakart alabilirsiniz. Asus, MSI, Gigabyte alabilirsiniz. 16 GB desteği olur.

İşlemciniz LGA1155 pin olduğundan ve bu eski bir sistem olduğundan dolayı işlemciyi de değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ama illaki bu işlemciyi kullanacağım diyorsan herhangi bir yorum yapamayacağım :(

İşlemciniz esi 1500 TL gibi bir fiyata çıkabilirsiniz 10100f+B460 anakart+ 8 GB RAM'li bir sistem toplanabilir.

Bütçeniz nedir?

Fiyat performans olması yeterlidir fazla uçuk olmasın fiyat
Hocam, anakart ve RAM yenilemeyi düşündüğünü belirtmiş. Sistemi DDR3 siz DDR4 anakart ve RAM önermişsiniz.

Anakart değiştirince zaten DDR4 uyumlu alacağım o yüzden anakartı ve RAM'ı ona göre önerdi
İşlemciniz esi 1500 TL gibi bir fiyata çıkabilirsiniz 10100f+B460 anakart+ 8 GB RAM'li bir sistem toplanabilir.

Anladığım kadarıyla anakart ve RAM'ı değiştirmem yeterli olmayacak yanında işlemcide değiştir diyorsun benim de aklımda bu var fakat öncelikle anakart ve RAM değiştirip sonrasında işlemci dğeiştirmek var sence mantıklı mıdır?

Önerdiğin anakart benim de aklımda var yok değil fakat RAM olarak Corsair'lar gerksiz pahalı gibi geliyor Kingston düşünyorum RAM'i ne düşünürsün bu konu hakkınca 2x8 düşünüyorum

Fiyat performans olması yeterlidir fazla uçuk olmasın fiyat.

Anakart değiştirince zaten DDR4 uyumlu alacağım o yüzden anakartı ve RAM'ı ona göre önerdi.

Anladığım kadarıyla anakart ve RAM'ı değiştirmem yeterli olmayacak yanında işlemcide değiştir diyorsun benim de aklımda bu var fakat öncelikle anakart ve RAM değiştirip sonrasında işlemci dğeiştirmek var sence mantıklı mıdır?

Önerdiğin anakart benim de aklımda var yok değil fakat RAM olarak Corsair'lar gerksiz pahalı gibi geliyor Kingston düşünyorum RAM'i ne düşünürsün bu konu hakkınca 2x8 düşünüyorum.

İşlemciniz 1155pin, bu tür anakartlar çoğunlukla DDR3 oluyor.

İşlemciniz LGA1155 pin olduğundan ve bu eski bir sistem olduğundan dolayı işlemciyi de değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ama illaki bu işlemciyi kullanacağım diyorsan herhangi bir yorum yapamayacağım :(

Anakart ve RAM değiştirdikden sonra zaten yeni bir dizüstü PC alıp bunada sadece işlemci eklemeyi düşünüyorum
Hocam, ikinci el H61 serisi anakart alabilirsiniz. ASUS, MSI, Gigabyte alabilirsiniz. 16 GB desteği olur.

İkinci el pek düşünmüyorum gerekirse fiyat performans ürünü olsun süt düzey olmasın

Anladım yan işlemciyi de kesinlikle değiştirmeliyim işlemciyi değiştirmeden DDR4 RAM almamın bir anlamı yok diyorsunuz doğru mudur?

DDR3 ile DDR4 arasında ciddi performans farkları var mıdır tam hakim değilimdir bu tarz konulara
Eğer kesinlikle işlemci değiştir diyorsanız hangi işlemciyle değiştirmemi önerdiğinizi de yazınız

Geri
Yukarı