GTX1060 İçin İşlemci Önerisi

furkansaridiken

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu hafta içi bilgisayar alacağım inşallah. Alacağım sisteme burada size sorarak karar verdim. Ancak birisinden duyduğum bir şey yüzünden kafama yine bir soru takıldı.
Sistem şu şekilde bu arada;
  • Ekran Kartı: Asus ROG Strix GTX1060 6GB OC
  • Anakart: Asus B350Plus Prime
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8)16GB DDR4 3000MHz
  • SSD: Corsair ForceLE200 120GB
  • HDD: WD Caviar Blue 1TB 7.2K RPM
  • Kasa: ThermalTake Versa N21 80Plus 600W
  • Fan: 2x Xıgmatek XAF Mavi
Ancak aklıma takılan şey şu. AMD 2 yıl gibi bir süre sonra fazlasıyla ısınıyor deniyor. Siz ne diyorsunuz? Eğer ısınma sorunu varsa Intel bir işlemci ve yanına anakart önerir misiniz? PC'yi uzun bir süre kullanmak istiyorum. En az 4-5 yıl.
Teşekkürler şimdiden..

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 işlemciler çıkalı 2 yıl olmadı, kim dedi acaba 2 yıl sonra ısınıyor diye? Zaman makinesi icat edip sadece AMD'nin ısınıp ısınmadığına bakmak amacıyla kullanan bir zat-ı muhterem olsa gerek.

R5 1600 al geç. Takıl mis gibi.

AMD işlemcilerde ısınma sorunu yoktur. Sistem gayet güzel, dilerseniz bazı şeylerden kısıp 1070 de alabilirsiniz, stoklara RX 580 gelmesini bekleyebilirsiniz, Vega'yı bekleyebilirsiniz gibi gibi gibi...

Sistem bu haliyle de gayet güzeldir, alabilirsiniz.

Evet yapabiliriz onu ancak 1070 takarsam ona uygun monitör almam gerekli. 1060 benim için yeterli.

Bunlar Athlon işlemci değil dostum Ryzen. Stok fanlı hali bile ısınmaz. Bu arada GTX 1060 için R5 1400 bile tercih edebilirsin.

Arada montaj ile uğraşıyorum. O yüzden 1600 daha iyi okur gibi geldi. Daha yüksek MHz daha iyi performans gibi düşündüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı