GTX1060 Sistem Toplama

@KralGS Bari sen yapma, önce mesajları okusana, zaten forumda az sayıda bilgili önde gelen insan var. Onlardan birisin gözümden düşüyorsun!

Bütçesi 5500 TL ama sistemi çöpe çevirmeyecek kadar yani mümkün olduğu kadar ucuza bütçeyi zorlamadan toplamak istiyor.

Son düzenleme:
Bütçenin 5500 TL olduğunu bende biliyorum, ancak azaltmak istediği için sordum. Kendisine hangi bütçe kafiyse ona göre öneri yapacağım :)

Valla bu performanstan fazla ödün vermeden düşürebileceğim kadar düşürmeyi düşünüyorum. GCN'in dediği gibi 5 milyarlık sistemi 3 milyara toplamak aklıma baya yattı mesela. İki üç ay bekleyeceğim. O yüzden bütçeyi bir 4 milyar 3 milyar civarlarına düşürmeyi düşünüyorum.

Beklemeniz daha iyi olacaktır. Zira, AMD Zen ve Intel Kaby-Lake çıkmak üzere. 3-4 ay boyunca daha ne tür yenilikler çıkar belirsiz zaten. Beklemekte yarar var.

Hem işlemci hemde platform olarak, SkyLake & KabyLake, ZEN karşısında duramaz. KabyLake'den sonra CanonLake(10nm) yeni platform ile çıkacak ve AMD tarafında aynı AM4 platformunda ZEN PLUS çıkacak. Ne yenilikler getirirler zor bir tahmin ama Intel CanonLake ile ZEN PLUS'ın durumuna göre eski pazar payını kazanabilir. Acaba ZEN PLUS ve CanonLake'den sonra ne olacak, çok heyecan verici! :D

Ben pek öyle demezdim. AMD, çıkaracakları Zen ile birlikte sahalara tekrar döneceğini açık bir şekilde belli etti. Ancak, Intel'i hafife almamak gerek, kolay lokma değiller.

Intel gibi inatçı bir firma mı var, tabii ki kolay lokma değil. Fakat sonuçta AMD sıfırdan CPU mimarisi ZEN'i tasarladı, sürekli ZEN mimarisini geliştirmeye devam edecek. Intel ise Core mimarisinde takıldı kaldı! Dolayısıyla artık AMD'de Intel için kolay lokma olmaktan çıktı. Intel 7nm'ye indiğinde silikon kullanımını bırakacak, sanırım karbon kullanacak. AMD ne yapacak bilgim yok. Çok ilginç, gelişen, değişen ve çekişmeli bir teknoloji serüveni göreceğiz!

Intel gibi inatçı bir firma mı var, tabii ki kolay lokma değil. Fakat sonuçta AMD sıfırdan CPU mimarisi ZEN'i tasarladı, sürekli ZEN mimarisini geliştirmeye devam edecek. Intel ise Core mimarisinde takıldı kaldı! Dolayısıyla artık AMD'de Intel için kolay lokma olmaktan çıktı. Intel 7nm'ye indiğinde silikon kullanımını bırakacak, sanırım karbon kullanacak. AMD ne yapacak bilgim yok. Çok ilginç, gelişen, değişen ve çekişmeli bir teknoloji serüveni göreceğiz!

Peki aynı performansa fiyatın düşmesi olayı kesin olarak gerçekleşir mi? Ürünün Türkiye fiyatını , artan doları göz önüne alırsak.

@fortune444 O biraz kumara giriyor gibi sanki! Bakarsın 3-4 ay sonra dolar 4,5 TL olmuş, şimdinin 3-4 bin lirası, olur sana 5 bin lira. Türkiye'de her şey mümkün artık buna inanıyorum! Dolar 1,8 lira civarındayken, hiç düşünürmüydük doların 3,5'i bile geçeceğini. CumhuriŞAHlık sistemi gelirse, vay halimize. Kim bilir neler başımıza gelecek, zaten dört bir yanımız düşman ile sarılmış ve terör hiç olmadığı kadar etkili.

Resmen 4. sanayi devrimini kaçırmakla meşgulüz. Sanki umurumuzda değilmiş gibi görerek görmüyoruz. Güçlü tarım, endüstri ve bilişime dayanmayan, bilimsel eğitime odaklanmayan herhangi bir ekonominin para birimi değer kaybetmeye mahkumdur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı