GTX1060 sisteme 30 bin TL bütçe ile sistem yükseltme

Bütçe
30000

bjerkk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 5 sene önce topladığım masaüstü bilgisayarımda oyun için bazı yükseltmeler yapmak istiyorum. Mevcut parçaları aşağıda paylaşıyorum.

Anakart: Asus PRIME B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran kartı: Nvidia Geforce GTX1060 6GB
RAM: Corsair Vengeance 8GB x2 3200 MHz DDR4
SSD: Hi-Level 1TB M2 SSD
Power Supply: XIGMATEK X-Power 650W 80PLUS

Bütçem 30k, bu sistemde nasıl yükseltmeler yapmamı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

RTX 2060'a yükseltebilirsin ekran kartından memnun değilsen ve bir de anakart değisebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sanchze Sırf yazmak için yazmasanız keşke... Adam 30 bin lira bütçem var diyor, 2060 al diyorsunuz. 2060'ın edeceği taş çatlasa 3.500-4.000 TL.

Anakarttan önce işlemci yükseltmesi daha mantıklı. Anakartlık bir durum yok. Ki hadi yeniledi diyelim, AM4 anakart almasının bir mantığı yok. Gider AM5 platformuna geçer.

Arkadaş ikinci el isteyip istemediğini belirtmemiş bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sat, yeni sistem al. 30 bin lira bütçeyi bu sisteme harcamak mantıklı değil. 7.5-8K edebilir sistem.

Satmam diyorsan da RTX 4070 + R5 5600 al.

Hocam satış işlerine vs. çok girmek istemiyorum açıkçası, uğraştırıcı oluyor. Çok büyük bir fark oluşturmayacaksa mevcut sistemimdeki parçaları değiştirmeyi tercih ederim, satacaksam da eski parçaları satarım. Yalnız RTX 4070/R5 5600 kombinasyonu ciddi bir darboğaz yapar gibi.

@Caner Uncu Ben fikri mi belirttim sende belirtmişsin etiketleyip sırf yazmak için yazmasanız demenin bir mantığı yok bence arkadaş ikinci el isteyip istemediğini belirtmemiş bu ara da.

İkinci el istemiyorum hocam. 30k bütçe ile RTX 2060 almayı da tercih etmem :) Yine de teşekkürler düşüncen için.

Çok ciddi darboğaz yapmaz hocam, kullanılabilir. İleriye dönük bir sistem kurmak istiyorsanız işlemciyi 7500F alıp 16 GB DDR5 RAM ve A620 anakart alabilirsiniz. Ekran kartı da 4060/4060Ti düşünülebilir bu durumda.

Elden çıkacak bileşenleri satıp alma şansınız varsa anakartı A620 yerine B650 yapabilirsiniz mesela. Ya da 4070'e çıkabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı