Çözüldü GTX1070 sistemde düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

steteotype

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Pc ye format attım. Formattan önce her oyunu 90 FPS üstünde oynuyordum. Hatta format bittikten sonra yüklediğimde de aynı şekildeydi. Sonra bazı oyunlarda yavaşlamalar oldu. Ani FPS düşüşleri. Ve şu an en basit oyunlar bile bazen kasıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Formattan sonra aklıma gelen her driver'ı kurdum ve güncel W10 kullanıyorum.

Sistem özellikleri:
  • i7 6700K işlemci
  • MSİ GTX1070 GamingX Ekran Kartı
  • Asus Z170 Pro Gaming Ana Kart
  • Asus VG248QE 1080p monitör

Çözüm
Bende de aynı sorun bulunmakta, sistemlerimiz hemen hemen aynı sadece farklılıklar benim ekran kartım Asus Rog Strix OC Versiyon , anakartım MSI Z170a M5. Sorunu çözebilirseniz bana da çözümü bildirirseniz memnun olurum. :)

Kaspersky ile temiz bir virüs taramasından geçirin bilgisayarı olmadı seçeceğiniz bir AntiLogger ile bir tarama yapın

Bu arada ben biraz pc'nin rahatlaması için görev yöneticisinden win-upt.exe adlı Windows update programını kapatıp öyle giriyorum oyunlara arada 20fps fark oynuyor rahat bir şekilde eğer Windows Update açıksa kapatın görev yöneticisinden , tekrar açılıyorsa; klasör ayarlarından işaretlediğim yerin tikini kaldırın ve yukarıdan gizli öğelere tik koyun, dosya adı uzantılarına tik koyun. Sonra ise Yerel Disk C:\eth klasörüne girin oradaki win-upt veya win-updated isimli dosyanın uzantısını .rar veyahut başka uzantılar şeklinde değiştirin. Oyundan çıktıktan sonra tekrar .exe uzantısına döndürürsünüz klasörü tekrar çalışır. Tabii bu işlemi yaptıktan sonra görev yöneticisinden kontrol edin hala çalışıp çalışmadığını, çalışıyorsa sonlandırın.
upload_2016-12-30_14-34-23.png

Bende 2 tane bilgisayar var Birisi iMac diğeri ise kendi topladığım bilgisayarım, ikisinde de Windows 10 son sürüm kurulu, bu işlemi yaptıktan sonra oyuna girdiğimde iMac'de en az 5fps artış , kendi bilgisayarımda ise 15-20 civarlarında fps artışı alıyorum ve pcde bir rahatlama oluyor. Tabii deneyip denememek size kalmış.

Tabii yine kendi sistemim üzerindeki değerler internette çekilen "sistem-fps" videolarından 10-15 fps daha düşük oluyor, nedenini bilmiyorum. O yüzden farklı bir çözümünüz varsa bana da bildirirseniz dediğim gibi memnun olurum.

Not: Bu yazdığım işlemler sonradan güncellemeleri el ile denetlemenize yol açabilir, bende bir sorun olmadı böyle fakat ona göre düşünüp yapmanızda fayda var.
Bu winupt.exe genelde kmspico tarzı bir program ile bulaşan bir virüs gibi temiz windowsta böyle bir şey yok. Ve virüs programı bulamıyor bunu kendini direk C dizinine gömüyor.

Silme, öyle kalsın. Sildikten sonra tekrar gelme olasılığı var fakat uzantısını değiştirdiğin için geri gelmiyor. Uzantısını değiştirdiğin için reboot ettikten sonra da gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı