Knight Online yeni sistemde düşük FPS sorunu

Osman YEĞİT

Hectopat
Arkadaşlar yeni masaüstü PC topladım. Knight Online isimli oyunda eski PC ile ortalama 70 FPS alıyordum. Yeni PC ile en az 300-500 FPS beklerken 30-50 FPS görünce şok oldum. İlk defa Windows 10 kullanıyorum, ne kadar gereksiz program ve uygulama varsa bu işletim sistemine doldurmuşlar. Düşük FPS almamın sebebinin donanımla alakalı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. İnternetten bazı araştırmalarım sonucu birçok kişide Windows 10'da düşük FPS sorunu olmuş. Bazı ayarları kapatmak gerekiyor deniyor ama hangi ayarları kapatmam gerekiyor hiçbir fikrim yok. Windows 10'u bilgisayarcı kurdu. Driverler da güncel olmayabilir ama sorun eğer Driver'da değilse çözüm için hangi ayarları uygulamamı önerisininiz?

Anakart: Asus Prime B350M-A
İşlemci: Ryzen 5 1600X
Ekran kartı: Asus Expetidion RX 570 4 GB
RAM: Corsair 8 GB DDR4 3000 MHz
HDD: Seagate 1 TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğunlukla Knight Online oynarım, ama yine de yeni oyunlarıda arada oynamak isterim. İ3 8100 önerenler var, onu öneriyorlar. Ama o işlemci de ancak günü kurtarmaya yönelik. Bugün ekran kartını zar zor besliyor, 1-2 sene sonra çıkan oyunlara i3 yetmeyecek. İ5 8400K yada 7400K almak istesem, onlar zaten çok fazla pahalı. Onları alınca bir de üstüne Anakart ı değiştirmek isteyecek.İntel uyumlu Anakartlar da pahalı oluyor. Yeni oyunlara gelince ise arada ki 1000 Tl Ye değecek performans farkını göremiyorsun.Hatta Amd ler ile aynı Fps veriyorlar. Dediğim gibi şuan ki topladığım sistem beni en kötü 5 sene rahat götürür ama Ko oynayamıyorum. Anakart ve işlemci de pcde Kurulu iadesi nasıl olacak, tekrar parça bak taktır, kargoyu bekle çok uzun işler bunlar. İnşallah şu fps sorununu çözerim de böyle şeylerle uğraşmam.
Dediğin gibi yapman daha mantıklı olur. Belki bir çözümü vardır.

FPS sorunu tamamen işlemci ile alakalı bir durum KO Intel optimizasyonlu bir oyun uzun süre hem AMD hem Intel sistemlerde o oyunu oynadım tek çekirdek performansının yüksek olması gereken bir oyun aynı bileşenlerle Intel taktığın anda aldığın FPSe inanamazsın maalesef ki sadece KO oynamak içinse yanlış bir işlemci tercihi olmuş. Dediğiniz gibi Intel işlemciler pahalı fakat KO gibi güncelliğini yitirmiş eski oyunlarda çok iyi performans sergiliyorlar şuan elinizde bulunan işlemciyle o eski Intel işlemci performansını almanız çok doğal ayrıca 300-500 FPS ne yaptın üstat i7 8700K GTX 1080 Ti ile pazar içinde ben göremiyorum o FPSleri Pkda iken belli noktalarda görüyorum sadece hepsi bu.

Knight Online gerçek sistem gereksinimleri

Şu konuyu incelemeni şiddetle tavsiye ediyorum.

FPS sorunu tamamen işlemci ile alakalı bir durum KO Intel optimizasyonlu bir oyun uzun süre hem AMD hem Intel sistemlerde o oyunu oynadım tek çekirdek performansının yüksek olması gereken bir oyun aynı bileşenlerle Intel taktığın anda aldığın FPSe inanamazsın maalesef ki sadece KO oynamak içinse yanlış bir işlemci tercihi olmuş. Dediğiniz gibi Intel işlemciler pahalı fakat KO gibi güncelliğini yitirmiş eski oyunlarda çok iyi performans sergiliyorlar şuan elinizde bulunan işlemciyle o eski Intel işlemci performansını almanız çok doğal ayrıca 300-500 FPS ne yaptın üstat i7 8700K GTX 1080 Ti ile pazar içinde ben göremiyorum o FPSleri Pkda iken belli noktalarda görüyorum sadece hepsi bu.

Knight Online gerçek sistem gereksinimleri

Şu konuyu incelemeni şiddetle tavsiye ediyorum.
Kardeş hem Knight Online için, hem de günümüz ve gelecekte çıkacak oyunlar da zorlanmayacak, intel bir i5 işlemci ve anakart önerirmisin bana? İşlemci fiyatı 1000-1300 arası olursa iyi olur.

Geri
Yukarı