GTX1070 STRIX ve Ryzen 5 1600 bütçeli bilgisayar toplama

NNReeny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle söylemeliyim parçalar ve potansiyelleri hakkında çok fazla bilgim ve fikrim yok sadece oyun oynamayı bilirim.

Ekran kartı olarak ASUS GeForce GTX1070 STRIX 8GB GDDR5 256 Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı ve işlemci olarak AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 14nm İşlemci almayı düşünüyorum.

HDD ve kasam var, dışındakileri toplayacağım. 16 GB RAM ve buna uygun bir anakart (2133 MHz olmasın lütfen), bunun yanında bir de SSD önerebilir misiniz?

Ekran kartımı veya işlemcimi yanlış seçmiş olabilir miyim? STRIX değil ARMOR olabilir mesela bilmiyorum.

4000 ile 5000 TL arası bütçe olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartı seçiminiz iyi olmuş. Ama Strix modeli pahalı biraz. Daha bütçe dostu markalara ve modellere yönelmeni öneririm. Bunu yaparken de dağlar kadar şey kaybetmeyeceksin. Amaç sadece oyun ise Intel Coffe-Lake toplanabilir.

RAM olarak Corsair 16 GB 3000 MHz,
Anakart olarak Gigabyte B350 Gaming 3,
PSU olarak Evga 600B,
SSD olarak da Samsung 850 Evo veya Adata SU800 alınabilir.

Fiyat olarak hesaplamadım. Bunlar genel olarak düşünülebilir. Müsait olduğum zaman sistem toplayacağım sana uygun. Ayrıca monitör dahil olacak mı? Monitörün var ise nedir?

Son düzenleme:
Ara Toplam4.344,28 TL
Toplam KDV781,97 TL
Sepet Toplam Fiyatı5.126,25 TL
[TBODY] [/TBODY]

Strix ve Gaming gereksiz pahalanmış ve aradaki fiyat farkını hak etmiyor. Aralarında soğutma sistemi farkı var 5-10 derece fark eder ve bu da 2-6 FPS'ye tekamül ediyor.

Teşekkürler dostlar.

İşlemci ve ekran kartı seçiminiz iyi olmuş. Ama Strix modeli pahalı biraz. Daha bütçe dostu markalara ve modellere yönelmeni öneririm. Bunu yaparken de dağlar kadar şey kaybetmeyeceksin. Amaç sadece oyun ise Intel Coffe-Lake toplanabilir.

RAM olarak Corsair 16 GB 3000 MHz,
Anakart olarak Gigabyte B350 Gaming 3,
PSU olarak Evga 600B,
SSD olarak da Samsung 850 Evo veya Adata SU800 alınabilir.

Fiyat olarak hesaplamadım. Bunlar genel olarak düşünülebilir. Müsait olduğum zaman sistem toplayacağım sana uygun. Ayrıca monitör dahil olacak mı? Monitörün var ise nedir?

Monitör dahil değil.
Monitörüm şuan;Satın al: Philips LED monitör 227E3LHSU/00 LED monitör olarak geçiyor. Baya eskidir. 21.5" ve 60hz'dir. Yerine;
ASUS 24" MG248QR 1ms 144Hz Full Hd HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör veya http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-...freesync-gaming-monitor.html#urun-ozellikleri, bunlardan birini almayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı