GTX1070 ve i5 6600-K darboğaz yapıyor

Voltaj 1.35V'i geçmiyorsa sorun olmaz sıcaklık da oyunlarda 75 derecenin altında kalsa yeterlidir, o soğutucu ile 4.5 GHz'a çıkılır diye düşünüyorum, 4.5 GHz sizin için yeterli olacaktır.

Voltajı manuel ayarlıyorsunuz değil mi? Bu kadar oynamaması lazım +-0.03v civarında sapma olur genelde.

Manuel olarak yapıyorum bende tam olarak çözemedim neden böyle olduğunu az önce cevabınızı görmeden 4.5 GHz'a çıktım 2 kere mavi ekran aldım 1.12vda sonra 1.13V'a çıktım fakat Prime95'te 2. ve 4. çekirdek fatal error verdi fakat programda yine Max 1.32v ye çıktı o yüzden korkuyorum 4.5GHz'ye zorlama neden bu kadar sapma yapıyor anlamadım X. M. Pyi kapatıp RAM'leride manuel ayarlamama rağmen sorunu çözemedim :(

Manuel olarak yapıyorum bende tam olarak çözemedim neden böyle olduğunu az önce cevabınızı görmeden 4.5 GHz'a çıktım 2 kere mavi ekran aldım 1.12vda sonra 1.13V'a çıktım fakat Prime95'te 2. ve 4. çekirdek fatal error verdi fakat programda yine Max 1.32v ye çıktı o yüzden korkuyorum 4.5GHz'ye zorlama neden bu kadar sapma yapıyor anlamadım X. M. Pyi kapatıp RAM'leride manuel ayarlamama rağmen sorunu çözemedim :(
Attığınız görselde CPU Core /Change Voltage Mode olan kısımı manuel moda getirin daha stabil voltaj verecektir. 4.5V için 1.33V gibi bir voltaj verin isterseniz mavi ekran almadıkça voltajı düşürün 1.32V-1.31V gibi bu şekilde tersten de gidebilirsiniz.

Ben 1.32V ile kullanıyorum. Düşük voltaj ile yüksek frekansa çıkmak işlemcinin silikon kalitesi ve biraz da anakart ile ilgili bir durum.

Son düzenleme:
Attığınız görselde CPU Core /change voltage mode olan kısımı manuel moda getirin daha stabil voltaj verecektir. 4.5v için 1.33v gibi bir voltaj verin isterseniz mavi ekran almadıkça voltajı düşürün 1.32v-1.31v gibi bu şekilde tersten de gidebilirsiniz.

Ben 1.32v ile kullanıyorum. Düşük voltaj ile yüksek frekansa çıkmak işlemcinin silikon kalitesi ve biraz da anakart ile ilgili bir durum.

Tamamdır hocam deniyorum teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Attığınız görselde CPU Core /change voltage mode olan kısımı manuel moda getirin daha stabil voltaj verecektir. 4.5v için 1.33v gibi bir voltaj verin isterseniz mavi ekran almadıkça voltajı düşürün 1.32v-1.31v gibi bu şekilde tersten de gidebilirsiniz.

Ben 1.32v ile kullanıyorum. Düşük voltaj ile yüksek frekansa çıkmak işlemcinin silikon kalitesi ve biraz da anakart ile ilgili bir durum.

Hocam bir de el ile yazmama rağmen 0.5'lik artış uçveya düşüş yapmama izin veriyor BIOS 1.33 yazmak istediğimde 1.35e yuvarlıyor.

Bakın @dogant çok güzel tavsiye vermiş size fakat offset voltajı yerine sabit vcore voltajı girmelisiniz 1.35'i geçmeyecek şekilde. Böylece stabilite sağlayabilirsiniz ayrıca voltajın tehlikeli seviyelere tırmanma riski olmaz.

Bakın @dogant çok güzel tavsiye vermiş size fakat offset voltajı yerine sabit Vcore voltajı girmelisiniz 1.35'i geçmeyecek şekilde. Böylece stabilite sağlayabilirsiniz ayrıca voltajın tehlikeli seviyelere tırmanma riski olmaz.

1.32'de yakaladım fakat Prime95'de bazen çekirdeklerin biri hata veriyor çok sorun yaratır mı acaba?

Geri
Yukarı