GTX1080 ile mining sistemi yapmak

Ethereum ve Raven gibi coinlerin kazım zorlukları aynı değil diye biliyorum. Mesela şu anda GTX 1080 ile ethlargementpill ile 33.50 mh/s alabiliyorum(overclocksuz). Diğer coinlerde düşük mh/s'lar aldıktan sonra bir anlamı kalacak mı? Sistemi şu an kurmam ne kadar mantıklı?

Ethereum ve Raven gibi coinlerin kazım zorlukları aynı değil diye biliyorum. Mesela şu anda GTX 1080 ile ethlargementpill ile 33.50 mh/s alabiliyorum(overclocksuz). Diğer coinlerde düşük mh/s'lar aldıktan sonra bir anlamı kalacak mı? Sistemi şu an kurmam ne kadar mantıklı?
Android3 çok açıklayıcı bir cevap vermiş aslında, şu an düşük o gördüklerin. Eth devri bitince diğer coinler zamanla değerlenecek.

Yukarıda belirttiğim sistemi satacağım. Yazıyı sanırsam düzgün anlamamışsınız. Belirttiğim sistemi satacağım ve aşağıdaki linklerdeki benzer anakart ile mining rig oluşturacağım.

Yapmam konusundaki fikirleriniz nelerdir. Çip krizi ve NVIDIA'nın çıkaracağı mining kartları ile zararda olur muyum? Alacağım kartların değerleri düşer mi? Ne diyorsunuz bu konuda?
Benim hatam yine okumaya üşendiğim için :).

Senenin sonunda Eth mining olayı bitiyor. Madencilik bittiği için kartlar şu ankinden daha ucuza satılacak. Aldığın sistem elinde kalabilir yani. Ama yine de sen sadece benim fikrimle hareket etme, daha bilgili üyeleri bekleyebilirsin. Ben bu işlerde çok yeniyim. 🥲
ETH bittiğinde madenciler diğer coinlere yönelecek. Ravencoin gibi küçük coinleri düşük kazan modeller ucuzlayacak muhtemelen. Ama RTX 3000 serisi yine pahalı olacak.

Şu anda kurabilirsin Ethereum bitse bile diğer coinler değerlenir, onları kazarsınız diyorsunuz, doğru mu anladım?

ETH gidişatı belli değil. Şu an ETH dışında ki diğer coinleri en iyi kazan 3000 serisi. Elinizdeki 1080 dursun. Alabilirseniz 3060. Ağustostan bu yana fiyatı çok arttı ama en mantıklı tercih olur.

Ben yerinde olsam şu an mininge başlamak yerine koin alırım. Bitcoin'deki para yavaştan alt koinlere kaymaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı