GTX1080 MSI Sea Hawk vs Gigabyte Xtreme Edition

EneskutayK

Hectopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda toplayacağım sistemde Gtx 1080 kullanacağım. 2400₺ MSI Sea Hawk modeli mevcut. 2800₺ ye Gigabyte Xtreme Edition ve Msı gaming x modeli var. Hangisini tercih etmeliyim?
Kasa olarak CoolerMaster Masterbox Lite 5 600W 80+ almayı düşünüyorum. Sea hawk alırsam sıvı soğutma nasıl olacak?
@Jira
@Lactuca

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Sea Hawk alırdım, Sea Hawk kapalı sistem sıvı soğutma kolay montaj edersin, güç kaynağın yeterli.
Kapalı sistem derken? Yani ekran kartı ile birlikte gelen soğutmanın sıvısı, hortumların içinde bulunuyor mu? Ve birkaç ay öncesine kadar 4000₺ olan bu kart nasıl 2400₺ ye düştü anlamadım.

Kapalı sistem derken? Yani ekran kartı ile birlikte gelen soğutmanın sıvısı, hortumların içinde bulunuyor mu? Ve birkaç ay öncesine kadar 4000₺ olan bu kart nasıl 2400₺ ye düştü anlamadım.

Sen kartı nerede buldun sıfır mı ikinci el mi bilmediğim için fiyat hakkında birşey diyemem. Kartın yapısına gelecek olursak MSI ve Corsair ortak yapımı kart, üzerinde Corsair'in radyatörü ve hortumları var hazır bir şekilde. (Eğer söylemek istediğin Sea Hawk EK modeli ise onun için custon sıvı soğutma lazım)
product_5_20160527170716_57480e4470c25.png

Kapalı sistem sıvı soğutma, içerisinde sıvı pompası, radyatör, soğutma bloğu, borular ve fanlar dahildir.

Ekran kartlarının model farklılıkları üst düzey kartlar için (Günümüz için düşünürsek GTX 1070, 1080 ve 1080TI) kartlarda O.C yapmaya el verişli kartlardır. Yani standart bir model karttan daha fazla ve kaliteli bobin, kondansatör vs. gibi parçalar yer alır. Bunun nedeni O.C yaptığında daha stabil voltaj değerleri, stabilizasyon gibi etkilerinden ötürü.

Eğer karta O.C yapacaksanız gönderdiğiniz linkteki kartı rahatlıkla ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı