Çözüldü GTX1080 Ryzen 3600 GTA V FPS düşme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metan915

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Motion Graphic Designer / Twitch Yayıncısı
Selamlar,

Öncelikle konuya girdiğiniz için teşekkür ederim. Sorunum şu ki; Sadece online modda oynuyorum ve oyun esnasında sık sık ekran kartı kullanımı %50'lere inip FPS 37-38 arası geziyor. Sıcaklıklar GPU ve CPU için 70 derecenin altında. Dar boğaz desek değil, işlemci oyun esnasında ortalama %30-40 civarı gidip geliyor. Biraz önce yeni gelen ekran kartı güncellemesi geldi, akşam oyuna girdiğimde eğer güncelleme ile düzelmişse aşağıya yazarım.

Donanım;
- Ryzen 3600
- GTX 1080
- 2 x 16 GB 3200MHZ Ram

Sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımcı olacak bir konu olmasını umuyorum.

İlgilenen herkese teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.

Çözüm
Ona benzer bir sıkıntım vardı, Nvidia denetim masasında PhysX i ekran kartıma çekmiştim düzelmişti.
Ona benzer bir sıkıntım vardı, Nvidia denetim masasında PhysX i ekran kartıma çekmiştim düzelmişti.

Şu an ayarda "Otomatik seç" işaretli ve altta otomatik seçili olanın 1080 olduğu görünüyor. Akşam bu konunun detaylarını araştırıp deneyeceğim, teşekkür ederim. :)

1593088779529.png

Son düzenleme:
Şu an ayarda "Otomatik seç" işaretli ve altta otomatik seçili olanın 1080 olduğu görünüyor. Akşam bu konunun deetaylarını araştırıp deneyeceğim, teşekkür ederim. :)

Eki Görüntüle 600614
Witcher da yaşadım ben, dediğim atarım yapınca düzelme oldu. Cevabınızı bekliyorum :)

İlk mesajında beni mi trollüyorsun yeğenim? :D
Witcher da yaşadım ben, dediğim atarım yapınca düzelme oldu. Cevabınızı bekliyorum :)

Nvidia güncellemesi ile sorun düzeldi :) 👌🙂
Yok yine aynı hatayı alıyorum, düzelmemiş. Düzeldi gibi oldu ama sonraki oyunu açtığımda yine aynısı. PhysX ayarını da 1080 çektim yine 38 FPS'e düşüp sabit kalıyor. Sorun nedir çözemedim.

Son düzenleme:
Malesef sadece GTA V'de bu sorun var. Bir anda ekran kartı kullanımı düşüyor ve FPS 38'e sabitleniyor. Keyfine göre tekrar monitörümün maksimum FPS'ine sabitleniyor, sonra tekrar düşüyor ve 38'e sabitleniyor.
Oyuna "Tara ve düzelt" yaptım en son Epic üzerinden, düzeldi.

Physx GPU seçtim, aynı sorun devam etti. Sonra "Oyunu tara ve düzelt" yaptım, düzeldi. Fakat Physx'i otomatik yapınca yine eski soruna dönüyor. Physx GPU seçmek işe yarıyor, teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı