GTX1080Ti ve i7-6700K Sistem Toplama

Hozanhasan

Decapat
Anakart : MSI Z170A Gaming M5
Ram : 16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3200 DIMM CL16
İşlemci : Intel Core i7 6700K
Grafik kartı : Asus ROG Strix GeForce
GTX1080Ti-11GB Gaming
Ses kartı : Sound BlasterX AE-5 Hi
SSD : 256GB SanDisk Z400s
HDD : Seagate ST1000DM010 Barracuda 1 TB
Soğutucu : Thermalright HR-02
Güç kaynağı : 700 watt be queit

Yukarıda bileşenlerini saydığım bir hazır sistem var. Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olmanızı rica ediyorum :) Sizce bileşenlerde uyumsuz olan, darboğaz yapabilir denilen bir parça var mı? Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı göremedim. Sistem gayet güzel aslında.
Monitörünüz nedir hangi çözünürlükte oynuyorsunuz bunu?

Anakart : MSI Z170A Gaming M5
Ram : 16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3200 DIMM CL16
İşlemci : Intel Core i7 6700K
Grafik kartı : Asus ROG Strix GeForce
GTX1080Ti-11GB Gaming
Ses kartı : Sound BlasterX AE-5 Hi
SSD : 256GB SanDisk Z400s
HDD : Seagate ST1000DM010 Barracuda 1 TB
Soğutucu : Thermalright HR-02
Güç kaynağı : 700 watt be queit

Yukarıda bileşenlerini saydığım bir hazır sistem var. Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olmanızı rica ediyorum :) Sizce bileşenlerde uyumsuz olan, darboğaz yapabilir denilen bir parça var mı? Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

Kardeşim aynı sistem bende de var sayılır. İlk GTX 980 ile kulanmıştım, 1 sene önce 1080 Ti modeli ile değiştirdim ekran kartını, 4.00 Ghz işlemci hızında da darboğaz sorunu yaşamadım ve şimdi 4.4 te sabitledim işlemci hızını. Güzel sistem sorun yaşamaz sın. Güç kaynağında 80 Plus Bronz olsun ama en kötü. Ve alabiliyor isen işlemciye sıvı soğutucu al, frekansını artır ki daha da rahatlasın ekran kartı. Ben olsam burada değiştireceğim tek şey sıvı soğutucu olurdu.

Kardeşim aynı sistem bende de var sayılır. İlk GTX 980 ile kulanmıştım, 1 sene önce 1080 Ti modeli ile değiştirdim ekran kartını, 4.00 Ghz işlemci hızında da darboğaz sorunu yaşamadım ve şimdi 4.4 te sabitledim işlemci hızını. Güzel sistem sorun yaşamaz sın. Güç kaynağında 80 Plus Bronz olsun ama en kötü. Ve alabiliyor isen işlemciye sıvı soğutucu al, frekansını artır ki daha da rahatlasın ekran kartı. Ben olsam burada değiştireceğim tek şey sıvı soğutucu olurdu.

Sıvı soğutucu var aklımda aslında :) şu an biraz beklemek durumundayım ama :) Tavsiye edebileceğin bir sıvı soğutucu var mı?

Siz sistem mi alacaksınız ben zannettim hazır sisteminiz var.
Bir de yanlış anlayıp iki monitör alacaksınız sandım :D.
İkinci el sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı