GTX1650 oyunlarda az kullanılıyor

m47

Kilopat
Sorun bilgisayarımın ekran kartı oyunlarda tam performans çalışmıyor. Bu durumu Valorant'da çok yaşıyorum, kullanımı %10-30'larda takılıyor. Bu da droplara neden oluyor, sistem grafikli oyunlarda FPS düşüşü oluyor.
PC yeni bütün driverlar güncel BIOS'da.
Sistem: GTX1650.
i5 9300h.
8 GB RAM.
SSD var.
Laptop: Asus FX505GT Core i5 9300H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus FX505GT Core i5 9300H kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
Sol üstde görüldüğü halde GPU %10 da.(PUBG Mobile)

unknown.png

unknown (1).png

Sorun bilgisayarımın ekran kartı oyunlarda tam performans çalışmıyor. Bu durumu Valorant'da çok yaşıyorum, kullanımı %10-30'larda takılıyor. Bu da droplara neden oluyor, sistem grafikli oyunlarda FPS düşüşü oluyor.
PC yeni bütün driverlar güncel BIOS'da.
Sistem: GTX1650.
i5 9300h.
8 GB RAM.
SSD var.
Laptop: Asus FX505GT Core i5 9300H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus FX505GT Core i5 9300H kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
Sol üstde görüldüğü halde GPU %10 da.(PUBG Mobile)

Eki Görüntüle 898403

Eki Görüntüle 898406
Hocam bu oyunlar fazla ekran kartı kullanan oyunlar değil. Bu yüzden kullanımlar az.

Burada yazdım sorun tek kanal ram kullanmak. Biraz saçma gelebilir :).

Hocam volarantta gpu ya fazla ihtiyaç duyulmuyor. Grafik ayarlarını yüksek tutun. Emülatör pubg de zaten ne yaptığı belli olmuyor onda drop girmesi normal

Burada yazdım sorun tek kanal RAM kullanmak. Biraz saçma gelebilir :).

Saçma değil hocam aynı sorun zamanında bende de vardı. RAM tek kanal olduğu için GPU kullanımı düşüktü. Çift kanal yapınca kullanım 99'da hep.

Geri
Yukarı