GTX1650 sisteme 2K monitör yeter mi?

Ekranda oluşacak bulanıklaşma ilgili bir bilgim yok. Hiç 2k ekran kullanmadım. Full HD ekranda çok çözünürlük kıstım ama hiç bir zaman sorun yaşamadım. Günümüzde 2k ekranlarda sorun var demek ki.

Yanlış yönlendiriyorsunuz insanları 😒
Kendi tecrübem, nasıl yanlış olabilir ki?

Ortalama 60-70 Cm görüş mesafesinden 27'' FHD monitöre bir kaç ay dayanabildim. Aynı monitörün 2K olanını alınca pixeller rahatsız etmemeye başladı.

PC için kullanan birinin de 100 Cm veya üzeri görüş mesafesi olacağını düşünmüyorum açıkçası.

Kendi tecrübem, nasıl yanlış olabilir ki?

Ortalama 60-70 Cm görüş mesafesinden 27'' FHD monitöre bir kaç ay dayanabildim. Aynı monitörün 2K olanını alınca pixeller rahatsız etmemeye başladı.

PC için kullanan birinin de 100 Cm veya üzeri görüş mesafesi olacağını düşünmüyorum açıkçası.
Mevzu pixeller değil.

2k monitörde 1080p oyun oynama deneyimi. Blurlanma oluşur. Eğer 2k oynatabilecek kartınız yoksa ve oyun oynamak sizin için önemli ise mecbur 1080p monitör alacaksınız.

Mevzu pixeller değil.

2k monitörde 1080p oyun oynama deneyimi. Blurlanma oluşur. Eğer 2k oynatabilecek kartınız yoksa ve oyun oynamak sizin için önemli ise mecbur 1080p monitör alacaksınız.
O zama 27'den daha küçüğe yönelebilir isterse. Beni 27'' FHD kendi kullanım mesafemden çok rahatsız etmişti. 2K'ya geçince de 3050 idare eder bir performans verebildi açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı