Çözüldü GTX1650 Ti laptopta Fortnite kasıyor ve çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

bymfw4

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX1650Ti
İşlemci
Ryzen 5 4600H
Merhaba, yeni Fortnite indirdim, otomatik ayarları yaptı, yüksek olarak ayarladı fakat o şekilde gerçekten çok kasıyor. Ben de orta ayarlara aldım fakat yine kasıyor, FPS 110 iken mouse çevirince 30'a filan düşüyor, aniden kasıyor, hatta maçtayken kasıp oyun kapandı, çöktü diye hata verdi. Sistemimin yüksekte bile rahat oynatması lazım gibi, neden kasıyor bu şekilde?

Çözüm
Kolay gelsin hocam laptop ya da bilgisayarlar araba gibilerdir bakımları 1 senede olamazsada 2 senede bir yapılmalı laptoplar oyuncu laptopları en az 1 senede temizlenmesi gerekiyor bir büyük ihtimalle ısınıyordur.

Eğer bakımları yapılmazsa daha fazla ısınırlar ısınmadan dolayı ısınan parçalar bozulabilir ya da bilgisayarda ani kapanmalar olur.
Yüksekte 2060 Super bile zor oynatıyor.
Ve bilgisayarınız kaç derece belki kendini güvenle moda almıştır.
Bilgisayar ısınıyor biraz oynayınca fakat ısınmadan dolayı değil, direkt bilgisayarı açıp oyuna girsem de aynı.

işlemci ve ekran kartın baya sıkıntılı.
senin yerinde olsam bilgisayarı kökten bir sıfırlarım. (usb yoluyla)
içine fazla birşey yüklemeden sadece oynayacağım oyunu yükleyip rahatıma bakarım.
hala sıkıntı yaşıyorsan bi upgrade yapsan iyi olur :)

İşlemci ve ekran kartın bayağı sıkıntılı.
Senin yerinde olsam bilgisayarı kökten bir sıfırlarım. (USB yoluyla)
İçine fazla bir şey yüklemeden sadece oynayacağım oyunu yükleyip rahatıma bakarım.
Hala sıkıntı yaşıyorsan bir upgrade yapsan iyi olur :)

İşlemciye baktınızmı hocam h serisi laptop kullanıyor arkadaş.

işlemci ve ekran kartın baya sıkıntılı.
senin yerinde olsam bilgisayarı kökten bir sıfırlarım. (usb yoluyla)
içine fazla birşey yüklemeden sadece oynayacağım oyunu yükleyip rahatıma bakarım.
hala sıkıntı yaşıyorsan bi upgrade yapsan iyi olur :)
Sıkıntılı derken hocam? Format ile ne değişecek ki donanımla ilgili?

İşlemciye baktınızmı hocam h serisi laptop kullanıyor arkadaş.
Kötü mü Fortnite için?

Size söyle diyeyim Low'da oynarsınız ama yüksek epik için 2070 ve Ryzen 5 5600 gibi işlemci ekran kartı gerekiyor ama Low'da oynayabilmeniz kasmaması lazım Afterburner kurup sıcaklık değerlerini atar mısınız?

Sıkıntılı derken hocam? Format ile ne değişecek ki donanımla ilgili?

Kötü mü Fortnite için?
fortnite genellikle çift tarafıda sağlam seven bir oyun.
hem işlemci hem ekran kartını güzel isteyen inatçı bir oyun olduğunu söyleyebilirim.
ayrıca format konusuna gelicek olursak, bilgisayar içerisinde senin haberin olmasa bile sen güncelleme yaptığında illaki çöp kalıyor bu küçük bir uygulamadan bile olabilir.
sen bilgisayarı kapatıp açtığında herşey oluyor olabilir.
bir virüs bile girmiş olabilir dikkat etmek lazım.
ben düzenli olarak 5 ayda 1 sıfırlıyorum şakasız :)

Size söyle diyeyim Low'da oynarsınız ama yüksek epik için 2070 ve Ryzen 5 5600 gibi işlemci ekran kartı gerekiyor ama Low'da oynayabilmeniz kasmaması lazım Afterburner kurup sıcaklık değerlerini atar mısınız?
Yani sistemim ortalama üstü gibi, kötü değil, Fortnite gibi bir oyunu neden Low'da oynatıyor ki, çok mu yüksek Fortnite sistem gereksinimleri? RDR2 bile yüksekte oynatıyor pc.

Hocam sadece bu oyunda olmuş sanırım ve kapanması virüs olduğuna gösterge değil mining virüsü yese bile arkadaş ısınmadıkça asla kapanmaz virüsün amacı mining yapmak zaten :D

Geri
Yukarı