GTX1660 için işlemci ve anakart uyumu

BerkBerkBerk

Hectopat
Daha fazla  
Şu anki sistemimde Intel Core i5 4440 işlemci, Gigabyte Z97-HD3 anakart, 12 GB DDR3 RAM, 600Watt güç kaynağı ve GTX 950 mevcut. Ben bu sistemimi GTX 1660 ekran kartı takarak güçlendirmek istiyorum herhangi bir sorun yaşar mıyım? Yaşarsam eğer hangi parçayı değiştirmem gerekiyor.
Çok fazla oyun oynayan biri değilim sadece CS GO ve Mount and Blade Bannerlord 2'yi oynuyorum. Ancak GTX 950'nin artık yetmediğini fark ettim. GTX 1660 mantıklı bir seçenek mi yoksa başka alternatif var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1660 mantıklı bir seçim. Öncelikle GPU değişiminden sonra sistemin sizin işinizi görüp, görmediğini belirleyin. İşlemci kaynaklı bir problem oluşursa, anakart+işlemci+RAM önerisinde bulunuruz.

Eğer şimdiden değiştirmeyi düşünüyorsanız;

B450 anakart+Ryzen 5 1600AF+2x8GB DDR4 3000Mhz RAM kombini GTX 1660 gibi ekran kartları için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

başka bir alternatif olarak rx 570-580 bakabilrisin ama güç kaynağın yetmeyebilir işlemcin yeterli sorun yaşamassın anakart hakkında bir bilgim yok ama sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum bu sıralar vatan da web e özel çok iyi indrimler oluyor ben ssd kaptım sen ekran kartı düşürebilirsin sana önerim:
rx570 rx580 olacaktır fiyat performans olarak düşük güç tüketimi diyorsan 1660 olabilir

GTX 1660 almak yerine bütçeyi biraz daha rahatlatarak GTX 1650 Super almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Genel olarak oyunlarda 5-6 FPS fazla veren bir kart için fazladan 500 ₺ vermek bence gereksiz. Ayrıca şu anda bazı sitelerde GTX 1660 fiyatına GTX 1660 Super modeli satılmakta. Hem bu Super olan versiyonlarda güncel GDDR6 bellekler kullanılıyor. Bu yüzden Super olan modellere yönelmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı