GTX1660 sistem Rust'ta kasıyor

AkosKereseth

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF GTX1660 R7 2700 16 GB 3000MHz RAM Corsair 650W PSU
ASUS TUF 165Hz Monitör
Bu konuyu daha önce de açmıştım o zaman monitörden diye düşünüyordum fakat anlaşılan o ki değilmiş.
Driverlar Bios v.s. güncel oyun ayarları düşürsemde arttırsamda FPS Rust'ta 65 Max oluyor FPS limiti yok. GTA da 60'ı bile göremiyorum çoğu zaman Forza 4'te ara sıra kasma oluyor bu oyunları baz alarak konuşuyorum. GPU'nun over clock, Gaming ve silent olmak üzere üç modu var değiştirsem de FPS zerre değişmiyor güç ayarları yüksek performansta ama kasıyor.

Bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

ASUS TUF GTX1660 R7 2700 16 GB 3000MHz RAM Corsair 650W PSU
ASUS TUF 165Hz Monitör
Bu konuyu daha önce de açmıştım o zaman monitörden diye düşünüyordum fakat anlaşılan o ki değilmiş.
Driverlar BIOS vs. Güncel oyun ayarları düşürsemde arttırsamda FPS Rust'ta 65 Max oluyor FPS limiti yok. GTA da 60'ı bile göremiyorum çoğu zaman Forza 4'te ara sıra kasma oluyor bu oyunları baz alarak konuşuyorum. GPU'nun over clock, Gaming ve silent olmak üzere üç modu var değiştirsem de FPS zerre değişmiyor güç ayarları yüksek performansta ama kasıyor.

O kadar düşük FPS normal değilarkada çalışan her şeyi kapatın bir de virüs taraması yapın.

NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetim modunu "maksimum performansı tercih et" seçince FPS artışı olmuştu bende. Mesela GTA 5 de ekran kartı kullanımı düşüktü. 80 civarı FPS alıyordum o ayarı yapınca FPS yanlış hatırlamıyorsam 120 civarına çıkmıştı.

Of sistemin çok güzel ya. Bence HDD varsa SSD'ye kur oyunu veya format at bu FPS değerleri hiç normal değil bakım makım yap termal macun yenile eskidiyse.

Zaten SSD de 4 yıl önce özene bözene aldım 😅
NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetim modunu "maksimum performansı tercih et" seçince FPS artışı olmuştu bende. Mesela GTA 5 de ekran kartı kullanımı düşüktü. 80 civarı FPS alıyordum o ayarı yapınca FPS yanlış hatırlamıyorsam 120 civarına çıkmıştı.
Zaten öyle değiştirince de bir şey değişmedi kemdim oluşturdum yine aynı
Of sistemin çok güzel ya. Bence HDD varsa SSD'ye kur oyunu veya format at bu FPS değerleri hiç normal değil bakım makım yap termal macun yenile eskidiyse.

Sıcaklık değerleri çok düşük zaten oyun açıkken CPU 45 GPU 50 Max 60 bunlar hiçbir şey sayılır

Zaten SSD de 4 yıl önce özene bözene aldım 😅

Zaten öyle değiştirince de bir şey değişmedi kemdim oluşturdum yine aynı.

Sıcaklık değerleri çok düşük zaten oyun açıkken CPU 45 GPU 50 Max 60 bunlar hiçbir şey sayılır.

Aklıma tek gelen şey virüs oluyor bu durumda sende şüpheleniyorsan bir format at derim.

ASUS TUF GTX1660 R7 2700 16 GB 3000MHz RAM Corsair 650W PSU.
ASUS TUF 165Hz monitör.
Driverlar BIOS vs. güncel oyun ayarları düşürsemde arttırsamda FPS Rust'ta 65 Max oluyor FPS limiti yok. GTA da 60'ı bile göremiyorum çoğu zaman Forza 4'te ara sıra kasma oluyor bu oyunları baz alarak konuşuyorum. GPU'nun over clock, Gaming ve silent olmak üzere üç modu var değiştirsem de FPS zerre değişmiyor güç ayarları yüksek performansta ama kasıyor.

Oyunlarına affinity ayarı yapıp, CPU0 izleğini kullanmasını engelleyin. Ben Rust'ta 60FPS, 25 %99 alıyordum, bu ayarı yapınca FPS 70 ve 60 %99 oldu.

CPU0 izleği Windows tarafından çok sık bir şekilde kullanıldığı için, o izleğin başka uygulamaların meşgul etmesi sistemde drop olmasına sebep olur.

Aklıma tek gelen şey virüs oluyor bu durumda sende şüpheleniyorsan bir format at derim.
Denendi :)
Oyunlarına affinity ayarı yapıp, CPU0 izleğini kullanmasını engelleyin. Ben Rust'ta 60FPS, 25 %99 alıyordum, bu ayarı yapınca FPS 70 ve 60 %99 oldu.

CPU0 izleği Windows tarafından çok sık bir şekilde kullanıldığı için, o izleğin başka uygulamaların meşgul etmesi sistemde drop olmasına sebep olur.
Bunu nasıl yapabilirim

Bunu nasıl uygulayabiliriz?

Geri
Yukarı