GTX1660 Ti sistemde ekranın anlık olarak gidip gelmesi

HughJackman

Kilopat
Selamın aleyküm. İyi geceler herkese. Yeni bir PC topladım, her şeyi düzgün yaptığımı düşünüyorum ama ekran her 1.30-2 saat 1 kez anlık olarak kararıyor, 1 saniye falan sonra normale dönüyor. Karardığı zaman herhangi bir sorun olmuyor. Oyun oynuyorsam devam ediyor, video izliyorsam da aynı şekilde, sadece ekran kararması yaşıyorum. Nedeni nedir sizce? Yardımcı olursanız sevinirim. GTX1660 Ti ekran kartı kullanıyorum 550W Corsair'in PSU'su mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamın aleyküm. İyi geceler herkese. Yeni bir PC topladım, her şeyi düzgün yaptığımı düşünüyorum ama ekran her 1.30-2 saat 1 kez anlık olarak kararıyor, 1 saniye falan sonra normale dönüyor. Karardığı zaman herhangi bir sorun olmuyor. Oyun oynuyorsam devam ediyor, video izliyorsam da aynı şekilde, sadece ekran kararması yaşıyorum. Nedeni nedir sizce? Yardımcı olursanız sevinirim. GTX1660 Ti ekran kartı kullanıyorum 550W Corsair'in PSU'su mevcut.
Benzer bir sorun daha var anlık ekran donuyor 0.5 saniye falan seste donuyor tekrar devam ediyor. Güç kaynaklarımız aynı bu arada.

Dönüştürücü kullanıyorsanız ondan olma ihtimali var, ya da monitörünüzde bir sorun olabilir, veya kullandığınız görüntü kablosu arızalı olabilir. Çok ihtimal var.

Gidip gelme sorunları genelde kablodan kaynaklı oluyor. Ben de yaşıyordum ve kablo değişince sorunum gitti. DDU yöntemini deneyin olmassa başka kablo ile deneyin.

Dönüştürücü kullanıyorsanız ondan olma ihtimali var, ya da monitörünüzde bir sorun olabilir, veya kullandığınız görüntü kablosu arızalı olabilir. Çok ihtimal var.
Monitörden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü laptopa bağladığım zaman herhangi bir problem yaşamadım. Uzun süre de kullanmıştım açıkçası.

Genelde dönüştürücü kullananlarda olur bu sorun hocam. Bir diğer ihtimal kullandığınız görüntü kablosuda arızalı olabilir.
Şu an HDMI kablosunu değiştirdim. Bir de bu şekilde deneyelim bakalım. 1-2 saate kadar sonucu tekrar yazarım. Teşekkür ederim herkese.
Kabloyu değiştirdim.Sorun çözüldü sanırım 4 saattir falan herhangi bir kararma olmadı.Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı