GTX1660s ve R3 4100 sisteme yükseltme önerisi

Hayli hayli yeterli. CPU 65W, GPU 190W, diğer bılesenlere de, 100 desek kı yoktur. Rahat yeter.
Hocam sistem için 400W güç kaynağı öneriliyor. Bir süre kullanılmasında sıkıntı çıkarmazda sürekli ağır oyunlar oynanırsa pek sağlıklı olmaz bence.

Hocam sistem için 400W güç kaynağı öneriliyor. Ucu ucuna kurtarıyor yani bir süre kullanılmasında sıkıntı çıkarmazda sürekli ağır oyunlar oynanırsa pek sağlıklı olmaz bence.

400W nereden çıktı anlamadım. Arkadaşın 500W PSU'su zaten var. Bu sisteme 5600 CPU ve 7600XT veya 7600 eklrse 500W yeterli gelir. Onu anlatmaya çalıştım sadece

Moderatör arkadaş değiştirmiş ben oraya parçaları satarak 17k yazmıştım.

400W nereden çıktı anlamadım. Arkadaşın 500W PSU'su zaten var. Bu sisteme 5600 CPU ve 7600XT veya 7600 eklrse 500W yeterli gelir. Onu anlatmaya çalıştım sadece
Hocam o zaman 7600XT+ R5 5600 alacağım. ayarlayabilirsem güzelinden bir kule tipi soğutucu ayarlayacağım.

Hocam o zaman 7600XT+ R5 5600 alacağım. ayarlayabilirsem güzelinden bir kule tipi soğutucu ayarlayacağım.
Şu an elinizde yükseltme için ne kadar parannız var?

Hocam yukarıda da yazmıştım zaten ama yeninden yazayım.
Şu an da siz söylediğim parçaları ilana koyun. Satıldıktan sonra da AM5 sisteme geçiş yapalım bence. DDR4 kötü değil fakat artık yeni teknolojileri kullanmak daha mantıklı bence. Bu bütçede AM4'e yükseltme yapmanızı ben önermiyorum açıkcası ama siz bilirsiniz yinede.

Hocam o zaman 7600XT+ R5 5600 alacağım. Ayarlayabilirsem güzelinden bir kule tipi soğutucu ayarlayacağım.

XT alma sakın. 12K. Parana yazık. 9K ya 7600 al. 3K'lık farkları yok. Değmez

Kaldırmaz ise 550W alabilir
Hocam yetmezse direk açılmaz mı yoksa başka bir sorun mu olur ?
Hocam en baştan değiştirmeyi düşünmüyorum bütçe mi aşıyor her türlü.
hocam 8GB olduğu için fazla bakmamıştım ileride yeter mi dersiniz ?
sistemimi GTA 6 gibi oyunlar için hazırlıyorum.

Yani yükseltmeyi bir kere yapın daha sonra uğraşmasınız. Yeterli bütçeniz de var şuanda. İleride fiyatlar artar, bütçe ayıramazsınız ne bileyim. Daha geleceğe dönük bir sisteminiz olurdu. Gtx 1660 Super ve 7500F ile de yeni bir ekran kartı alana kadar, oyunlarsa çok sorun edecek bir performans vermezdi açıkçası.
Ama daha da çıkamam dersenizde Rx 7600 alın, ikinci el den de Ryzen 5 5600 alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama hocam AMD kart satın almadan önce şu videoyu izleyin yinede, daha sonra satın almaya karar verin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…