GTX460 ve i5 2500K sisteme PSU önerisi

harp

Decapat
Arkadaşlar PSU arayışındayım ve şu ana kadar kafamda belirlediğim 500W +80 sertifikalı bir PSU tercih edeceğim. Fakat 2 ekran kartım var ve muhtemelen bir tanesi yandı diğerininde soketler uyumlu olacak mı bilmiyorum.

Şu an kullandığım ve yanma ihtimali olan ekran kartım 6 soket girişli ama diğer ekran kartında 12 soket girişi mevcut. Almayı düşündüğüm güç kaynağında 6+2 mevcut bu benim işimi görür mü? Ayrıca parçalara göre alacağım PSU sizce nasıldır ve +80 sertifikası yok diyen kişiler mevcut bu konuya açıklık getirecek var mı?

kullanacağım ekran kartı: MSI GTX460.

bilgisayar parçaları:
Intel Core i5 2500K @ 3.30GHz.
8, 00GB Dual-Channel DDR3.
Gigabyte Technology co. Ltd. Z68P-DS3.
500 GB SATA HDD.

Şimdilik almayı düşündüğüm güç kaynağı.

O PSU'ya vereceğin parayı yerine bunu alabilirsin.

O ekran kartı elimde vardı. Aslında kendi ekran kartım amd HD 6850 fakat muhtemelen power yüzünden yandı.

500w yetersiz mi kalır? Bu arada ayrıca SSD takacağım 500 bu durumda yetersiz kalır mı ?

O ekran kartı elimde vardı. Aslında kendi ekran kartım AMD HD 6850 fakat muhtemelen Power yüzünden yandı.

500W yetersiz mi kalır? Bu arada ayrıca SSD takacağım 500 bu durumda yetersiz kalır mı?

Yeterli yetersizlikten değil. Sebebi ise ekran 2x6 pin girişi istiyor ama bu PSU'da yok. Bende ayni fiyatta daha güçlüsünü attım.

Yeterli yetersizlikten değil. Sebebi ise ekran 2x6 pin girişi istiyor ama bu PSU'da yok. Bende ayni fiyatta daha güçlüsünü attım.

Peki bu marka ve modele ne dersiniz, sizce alınır mı ?

Geri
Yukarı