GTX650 ekran parçalanması

Lykio

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Ekran kartımı 3 gün önce geldi GTX650. 3 gün boyunca bir şeyi yoktu takır takır çalışıyordu. Dün bir oyunda Resimdeki gibi çizgiler oldu 1 dakikalığına ve geçti devam ettim oyuna sonra gene cıktı bu sefer reset atarsam düzeleceğini düşündüm ve olanlar oldu Ekran kartının driverlerini yüklemeyince normal ama yükledikten sonra gene aynı başka bir ekran kartı denedim düzgün çalışıyor sizce sebebi nedir ve garanti kapsamına girer mi ?

Sorun:
lBEZDl.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı al.com mesaj attım bakalım ne diğicekler. Ama sorun ne ben onu anlamadım iade yaptım diyelim ee başka ekran kartı takamıcakmıyım ben.

Güç kaynağı yetersiz olabilir. :(
Ürünü iade et belki sıkıntı yaratmış olabilir.
Vallaha baya bir araştırdım psu da sıkıntı yok bellki oladabilir yada aşırı ısınmadanda olabilir yani cünkü ayamı kasaya deydirdimde ayam yanıyordu

Yokmu başka fikri olan yani sadece garantiyemi göndericem.

PSU çok düşük gereken min. 400W. Isınmadan da olabilir, Aida64 gibi uygulamalarla kontrol etmen gerekir. Donanımsal da olabilir. 3Dmark, FuMark gibi yazılımlarla test etmelisin. Sadece oyunda oluyorsa dediğim gibi psu ve ısınma ile ilgili olabilir.

PSU çok düşük gereken min. 400W. Isınmadan da olabilir, Aida64 gibi uygulamalarla kontrol etmen gerekir. Donanımsal da olabilir. 3Dmark, FuMark gibi yazılımlarla test etmelisin. Sadece oyunda oluyorsa dediğim gibi psu ve ısınma ile ilgili olabilir.
Olabilir lakin oyundan cıktım dün ve bugün halla aynı format atmayı denedim gene aynı yani masaüstündede aynı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı