Çözüldü GTX670, FX8350 Sistemde FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Ihsan Koca

Hectopat
ZOTAC GTX670 GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE
GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9
COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W
THERMALTAKE CONTAC30
WD 3.5" 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 7200RPM 64MB
AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NN İŞLEMCI
ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD

Bu sistemle APB, LOL gibi oyunlarda FPS 60 ? Neden FPS artışım yok ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Model etki eder ancak en çok detaylar vs. etki eder. Dün MSI bilgisayarın oyun incelemesinde Recep Baltaş ayarları biraz düşürdükten sonra Fps ciddi anlamda arttı. Ekran kartınız iyi ancak oyunun detaylarının hepsini High yapmışsanız elbette Fps düşer. Ayrıca insan gözü 25-30 Fps'den sonrasını algılayamaz. NirvanA1 bunu kast etti.

O oyunda alıcağın değer 15-30 arasıdır. Sonra gelip neden böyle alıyorum diye konu açma. Hayır PC'den gram çakmayan adamların sistemleri üst seviye oluyor, biz yerlerde geziniyoruz :D.

Milletin sorularını beğenmıyorsan cevap yazma. Herkes oyun PC'sı uzmanı olmak durumunda değil. Kaldı ki ben 30 yasındayım bılgısayarla 3 ya da 4 yasında Amiga 500 ile tanıştım. Sırasıyla amıga 500, atarı, amiga 1000, ıbm 386, pentium 233 mmx işlemcıler, Pentıum 3, Pentıum 4, PS 3 gibi elimden sayısız bilgisayar ve konsol geçti (çok şükür).

Büyük ihtimalle sen daha ortada yoktun. Biz kendi bilgisayarımızı topluyorduk. Ben PS3 çıktığından beri makine toplamıyordum. Bu sene sattım. Baktım yıllar içinde çok şey değişmiş. Her şey farklı. Daha geçen hafta ben de 7870 adım. Kendimce Metro Last Nıght'ı full çalıştırabileceğimi sandım ama dumur oldum. Bu forum sayesinde ben de neyin ne olduğunu yeniden öğreniyorum ama bu benim bilgisayardan anlamadığım anlamına gelmiyor. Ben çalıştığım firmada hem grafikerlik yapıyorum hem de IT bölümünü yönetiyorum. Sem active directory nedir biliyor musun ? Domain yapısı nedir biliyor musun ? Şimdi sen iki oyun oynadın da millete dil mi uzatıyorsun. Admin nerdesin =)

- - - Güncellendi - - -

Son bir söz iyi bir sistemi ev de oturup sabaha kadar oyun oynayarak değil gerçek bir işte para kazanarak alabilirsin . saygılar

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarı ile arkadaşım LOL gibi bir online oyundan bahsediyor. GTX670 GDDR5 2GB 256BIT, gibi bir ekran kartı ile 60 Fps düşük bir değer bence.
Ben HD6870 1 gb 256bit bir ekran kartı ile 720 kalite canlı yayın vermekteyim LOL oynar iken aldığım Fps oranı 61'dir.

Valla arkadaşlar, rakip turuncu forumda bi konuya sinirlenmiştim. Ondan böyle oldu kusura bakmayın :D.

Vsync kapattıktan sonra eğer Türkiye'de oynuyorsan, oyun içinden "Görüntü" kısmına tıklayıp sağ tarafta en altta "Kare Hızı Limiti" seçeneğine tıklayıp oradan "Yüksek Kare Hızı"nı seçersen eğer 100+ fps alırsın diye düşünüyorum fakat stabil olmaz o değer takım savaşlarında düşecektir ama yüksek fps istiyorsan bunları yapabilirsin. @Ali Ihsan Koca

Vsync kapattıktan sonra eğer Türkiye'de oynuyorsan, oyun içinden "Görüntü" kısmına tıklayıp sağ tarafta en altta "Kare Hızı Limiti" seçeneğine tıklayıp oradan "Yüksek Kare Hızı"nı seçersen eğer 100+ fps alırsın diye düşünüyorum fakat stabil olmaz o değer takım savaşlarında düşecektir ama yüksek fps istiyorsan bunları yapabilirsin. @Ali Ihsan Koca
Teşekkür ederim şuan FPS 120 130.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı