GTX680 ekran kartı Corsair 400R kasaya sığar mı?

Emre Bulut

Hectopat
Arkadaşlar bildiğiniz üzere sistem topluyorum kasayı da Corsair 500R mid tower seçmiştik ancak bütçeyi hafif kısmam gerekti. Kasayı Corsair 400R'ye düşürmek istiyorum ancak bildiğiniz üzere benim ekran kartım Asus GTX680 DCU II TOP büyük bir kart. Size soracağım soru Corsair 400R kasa alsam ekran kartının boyutu sorun yaratır mı ?
500R ile boyutu aynı sanırım ama yinede sormak istedim.

Rahatlıkla sığar, kasa 32cm'ye kadar destekliyor. HDD veya SSD'lerin koyulduğu bölme çıkınca 45cm oluyor. Kart boyu 30cm imiş.

Ben de aynı kasadan alacağım. Sade ve şık, boyut olarak 500R ile aralarında fark yok. 500R'da sadece 20mm fan ve 3 kademeli fan kontrolcü var. Ayrıca 500R 1 tanesi 20mm olmak üzere, 4 fanla geliyor. 400R, 3 fan ile geliyor.

400R alman daha iyi bence, kasa yanında 2 adet 14cm fan da al tepeye hava çıkışı için. Aşağı yukarı 90 TL cepte kalır. Ben 90 TL değicek bir fark göremedim. 500R aldıktan sonra full tower Predatör almak daha iyi olur, 50, 60 TL'lik fark ile...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de öyle düşündüm. Tepeye 14 ya da 12 cm fan takılabiliyor. Bana performanslı ve sesiz 2 fan önerirmisin ?
Cevabın için teşekkür ederim.
Evet ölçmüştüm ben de 30cm boyu kartın.

Bak Nvidia kartlar oldu olası çok fazla uzun olmamıştır. Özellikle AMD'nin tek GPU'lu kartları bile nerede ise Nvidia'nın çift GPU'lu kartlarına denk geliyor uzunluk olarak. GTX 690 ve HD 7970 aynı boydalar mesela. Ancak AMD kartlar HD 5970 ve HD 6990 ve HD 7990'dan da görülebileceği üzere 35-37 cm'den aşağı değiller.

O yüzden 32 CM'lik bir kasaya sığdırabilirsin. Sığmasa bile modern kasa alıyorsan HDD yuvaları sökülebiliyordur onları sökersin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı