GTX680'e sistem önerisi

Emre Bulut

Hectopat
Arkadaşlar zor da olsa Asus GTX680 DCU II TOP bulup aldım. Şimdi bu ekran kartına göre sistem tavsiyenizi bekliyorum.

Bütçe 1700 TL. Vatandan %25 İndirim ile alacağım. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Not: SSD'ye gerek yok. Bir dahaki ay alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi seçim kardeşim. Buyur topladım bir tane.
-----

TOPLAM :​
1.421,15 TL​
KDV (%18) :​
255,81​
NAKİT / HAVALE (TL) : 1.676,95 TL

neohonx Topladığın sistem güzel, ancak anakartı kötü seçmişsin. Onun yerine bir Z77A-GD55, veya P8Z77-V LE alınabilir.

Gigabyte Z77X-UD3H çok muhteşem bir anakart, ancak daha iyileri de alınabilir.

Novadan topladığımız bilgisayar vatanda %25 indirim ile 100 TL falan daha ucuz olur. O yüzden Novadan 1800 TL'lik sistem önerebiliriz Vatan'dan aynısını 1700 TL'ye alabilir. Sen genelde hep öneriridin Vatan'dan ne oldu şimdi indirim mi bitti yoksa? :D

Teknobiyotik.com, sanalmarketim veya exa bilgisayar da var. Toplama gereği duymadım arkadaşın topladığı sistem ufak değişiklikler ile güzel olabilir. 2 TB harddisk almak yerine listeye işlemci soğutucusu eklenebilirdi.

Evet haklısın aslında ben önereyim sistem, 2 TB HHD'e gerek yok.

CPU:​
236 $ ( 428,34 TL)
ANAKART:​
179 $ ( 324,89 TL)
BELLEK - RAM:​
72 $ ( 130,68 TL)
HARD DISK:​
89 $ ( 161,54 TL)
KASA:​
199 $ ( 361,19 TL)
DVD / Blue-ray:​
26 $ ( 47,19 TL)
OVERCLOCK VE SOĞUTMA:​
68 $ ( 123,42 TL)

TOPLAM :​
1.577,24 TL​
KDV (%18) :​
283,90​
NAKİT / HAVALE (TL) : 1.861,14 TL

Bu sistemi Vatan'dan %25 indirim ile alırsan bütçeni karşılayacaktır, istersen soğutucuyu Thermaltake Frio Advanced alabilirsin.

Arkadaşlar öneriniz için teşekkürler, ben de şöyle bir sistem düşündüm. Ayrıca CPU soğutucuya gerek yok 1 ay işlemcinin soğutmasını kullanıp diğer ay SSD ile beraber alabilirim.
SSD ve soğutucunun yanında bir de monitör alacağım. 2 monitör arasında kaldım.

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 24" S24A350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör
VATAN COMPUTER - ASUS - 24" ML248H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör

Bunlar hakkındada yorum yaparsanız çok sevinirim. Asus'u çok beğendim aslında özellikleri arasında fark yok aslında sadece Asus'da DVI girişi var.
Monitörler hakkında da yorum yaparsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı