GTX750 ile H55M-S2 uyumlu mu?

EagLle

Femtopat
Daha fazla  
Birkaç gündür 2.el piyasasında geziyorum bütçeme uygun temiz GTX750 2 GB ekran kartı buldum.

Sanırım onu alacağım işlemci olarak da Quad Q9550 alacağım darboğaz gibi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

İşlemci güçlü bir işlemci ama anakartımın ekran kartı ve işlemciyle uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.

Anakartım: Gigabyte H55M-S2 bu parçalar anakartımla uyumlu mu?

PSU: 250W gerekirse değiştirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fakat uyumlu. Fakat PSU yetersiz kalabilir tam verimli değilse. İşlemci o anakart ile uyumlu değil Xeon bakabilirsin 1156 pin.

Darboğaz olacağını düşünmüyorum. Ayrıca GTX 750 55W TDP'li bir kart. 250W sorun olacağını zannetmiyorum ancak ileride 350W yapmaya özen gösterin (en düşük).

Anakart işlemci ile uyumlu değil. Ekran kartı ile uyumlu hocam. PSU kalitesiz muhtemelen bütçeniz olduğu anda onu da değiştirebilirsiniz. 1080p altı çözünürlükte o işlemci ile o ekran kartına darboğaz yersiniz. Son olarak da Q9550 için LGA 775 pin bir anakart lazım size. Bu anakarta takabileceğiniz işlemciler ise, 1.nesil I3-I5-i7 serileri oluyor.

Anakart işlemci ile uyumlu değil. Ekran kartı ile uyumlu hocam. PSU kalitesiz muhtemelen bütçeniz olduğu anda onu da değiştirebilirsiniz. 1080p altı çözünürlükte o işlemci ile o ekran kartına darboğaz yersiniz. Son olarak da Q9550 için LGA 775 pin bir anakart lazım size. Bu anakarta takabileceğiniz işlemciler ise, 1.nesil I3-I5-i7 serileri oluyor.

Hocam şu an bende i3 540 @3.07GHz işlemci bulunuyor GTX750 darboğaz yapacağını düşünüyorum overclock la beraber güzel bir performans alabilir miyim?
Veya 2.el piyasasında i5 veya i7 önerebileceğiniz anakartımla uyumlu bir işlemci var mı?

Hocam şu an bende i3 540 @3.07GHz işlemci bulunuyor GTX750 darboğaz yapacağını düşünüyorum overclock la beraber güzel bir performans alabilir miyim?
Veya 2.el piyasasında i5 veya i7 önerebileceğiniz anakartımla uyumlu bir işlemci var mı?
i7 860 var. Hatırladığım kadarıyla. Kendiniz de bakabilirsiniz hocam.

Geri
Yukarı