Çözüldü GTX750 Ti sistemde görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Tllo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tllo

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. ASUS P8H61-M LX3 Plus anakartım ve ASUS GTX750 Ti STRIX OC ekran kartım var. Sorunum şu şekilde ekran kartını taktığımda ne monitörden ne de TV'den görüntü gelmiyor. Ekran kartını görmüyor. Ekran kartını (GTX750TI) başka bir bilgisayarda denediğimde ise ekran kartı çalışıyor. Kendi anakartıma başka bir ekran kartı (GT420) taktığımda ise görüntü alabiliyorum. İki parçada sağlam ancak neden birlikte çalışmıyorlar?

Çözüm
Forumda da bu sorunu yaşayan birçok insan olmuş ve cevap yok. Garip bir durum.
Beni ekran kartını değiştirmeye zorluyor gibi bu durum. Canımı çok sıktı kaç gündür bununla uğraşıyorum.
Ekran kartında sorun var hocam. Silgi ile pinleri silin.

Sildim hocam değişen bir şey olmadı maalesef...
Yok mu bu derde deva verecek, teknik bilgisi sağlam birisi?
Tamam hocam güncel. Ben de anlamadım.

Hocam sorun ve çözüm bulundu :) Sattığım arkadaş elektronikçiymiş ve sorunun ekran kartının alt taraftafında soketin kenarındaki malzemenin lehiminin atmış olduğunu söyledi. Lehimi tazeledim ve çalıştı dedi :) Konu kilitlenebilir.
İyi forumlar. ASUS P8H61-M LX3 Plus anakartım ve ASUS GTX750 Ti STRIX OC ekran kartım var. Sorunum şu şekilde ekran kartını taktığımda ne monitörden ne de TV'den görüntü gelmiyor. Ekran kartını görmüyor. Ekran kartını (GTX750TI) başka bir bilgisayarda denediğimde ise ekran kartı çalışıyor. Kendi anakartıma başka bir ekran kartı (GT420) taktığımda ise görüntü alabiliyorum. İki parçada sağlam ancak neden birlikte çalışmıyorlar?

Hocam, bazen olabiliyor. Ekran kartının tüm çıkarlarını deneyebildiniz mi? Anakartın BIOS sürümünü kontrol edin. Güncel değilse buradan indirebilirsiniz. 2014'de bir güncelleme yayınlamış.

Hocam farklı bir anakartta denedim. Ekran kartı çalışıyor. Benchmark testide yapıldı, sorunsuz gösteriyor. Fanlar dönüp daha sonra duruyor. Arkadaşım akıllı fan sistemi olduğunu belli bir sıcaklığa gelene kadar fanların devreye girmeyeceğini söyledi.

Hocam, bazen olabiliyor. Ekran kartının tüm çıkarlarını deneyebildiniz mi? Anakartın BIOS sürümünü kontrol edin. Güncel değilse buradan indirebilirsiniz. 2014'de bir güncelleme yayınlamış.

Hocam anakartımda r2.0 yazmıyor :) ASUS P8H61-M LX3 Plus yazıyor.

Tamam hocam. Karşıma hep Rev. 2.0 olarak çıkıyor. Kutusu olsa emin olurduk. Emin olmadan BIOS güncellemesi riskli olabilir.

Tamam hocam. Karşıma hep rev. 2.0 olarak çıkıyor. Kutusu olsa emin olurduk. Emin olmadan BIOS güncellemesi riskli olabilir.

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Ancak çıldırmak üzereyim. Bir türlü görüntü gelmemesinin sebebini bulamadım. Anakartım ise bu P8H61-M LX3 PLUS | ASUS Türkiye
Bios sürümüm ise 0601, güncel Bios.

Forumda da bu sorunu yaşayan birçok insan olmuş ve cevap yok. Garip bir durum.
Beni ekran kartını değiştirmeye zorluyor gibi bu durum. Canımı çok sıktı kaç gündür bununla uğraşıyorum.

Sildim hocam değişen bir şey olmadı maalesef...
Yok mu bu derde deva verecek, teknik bilgisi sağlam birisi?

Hocam sorun ve çözüm bulundu :) Sattığım arkadaş elektronikçiymiş ve sorunun ekran kartının alt taraftafında soketin kenarındaki malzemenin lehiminin atmış olduğunu söyledi. Lehimi tazeledim ve çalıştı dedi :) Konu kilitlenebilir.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı