GTX750Ti ve Bit değeri

landers

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ekran kartı alacağım ve GTX750Ti tam ihtiyacım olan kart. Gerek boyutu, fiyatı ve performansı. Ama şu 128bit olmasına takıldım. Bellekte sıkıntısı yok 2GB, bellek ve çekirdek hızları da iyi. Tek sorum bit değeri. Nedir bu bit değeri ve sıkıntı yaratır mı?

Bit değeri tabikide önemli ama gpu daha önemli. Gtx 750Tİ gayet iyi ekrankartıdır. Pişman olmazsın. Ama bütçeni belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Bakın şimdi. O bellekti bitti çekirdek hızlarıydı, bunlar ekran kartı seçerken kriter değil. İki kriter vardır. Model ve marka. Önce hangi modeli istediğinize karar verin ki karar vermişsiniz. 750Ti çok güzel bir kart. Karar vermişsiniz zaten. Sıra markada. MSI, Asus hangisini, neden istiyorsunuz? Buna karar vermelisiniz. Buna da karar verip ekran kartınızı alabilirsiniz.
*Psuyu unutmayın.

GTX 750 Ti tam bir fiyat/performans kartı. Nvidia'nın Tegra isimli mobil platformunda öğrendiklerini PC tarafına aktardığı bir kart. Bu nedenle düşük güçle verdiği yüksek performans verimli bir ürün ortaya çıkarıyor. Eğer bütçen 400TL civarıysa ve en az 400w'lık bir PSU'ya sahipsen -Nvidia tarafı için konuşuyorum- 750 Ti'ı gözün kapalı alabilirsin.

Bakın şimdi. O bellekti bitti çekirdek hızlarıydı, bunlar ekran kartı seçerken kriter değil. İki kriter vardır. Model ve marka. Önce hangi modeli istediğinize karar verin ki karar vermişsiniz. 750Ti çok güzel bir kart. Karar vermişsiniz zaten. Sıra markada. MSI, Asus hangisini, neden istiyorsunuz? Buna karar vermelisiniz. Buna da karar verip ekran kartınızı alabilirsiniz.
*Psuyu unutmayın.

Dostum çok bir bilgin yoksa bilmiş bilmiş konuşma. Shader ve Transistör sayısı çok önemli. Render alacaksan CUDA çekirdeği sayısı da önemli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı