GTX760'lı Sisteme SSD, HDD Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Twojen

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Ben aşağıdaki resimdeki gibi bir sistem toplayacağım. (Listeden HDD'yi çıkarttım.)

wO8lp5.png

Ben geçen ay Toshiba'nın 1 TB'lık harici diskini aldım.

Şimdide onu depolama olarak kullansamda, alacağım 120 gblik ssdye sistem kursam diyorum. Nasıl olur ? ya da almalımıyım ?

Ne derece sağlıklı olur ? (harici disk usb 3.0)

Birde SSD'lerin ömrü kısa gidiyormuş doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
120 GB bir SSD almanız sizin faydanıza olacaktır.

SSD'lerin ömrü de o kadar kısa değil.

Albaywolf, dediğin güzel olabilir ama şu zamanlarda çoğu üretici, harici disklerin USB bağlantı yerini SATA portunun olduğu yere bitişik olarak yapıyor.

Ama öyle değil ise sizin öneriniz en iyisi.

İkisini de alma. Harici diskin içini aç ve çıkan diski sabit disk olarak kasaya tak. Artan paraya da R9 280X.

VATAN COMPUTER - ASUS - R9 280X DirectCU II 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

Harici diskim 2.5"

Bir sıkıntı olurmu disk boyutu gibi ?

Ve bu işlemi anlatan bir kaynak var mı ?

Daha önce hiç görmedim.

Edit:

Harici diskim bunun aynısı.

http://www.kliksa.com/urun/toshiba-...a-/900337196?gclid=CNmbzcvp4rwCFWjKtAod9TYA4Q

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içinde 2.5" sabitleme yuvası varsa hiç bir sıkıntı olmaz. Tabi şu bitişik olayından haberim yok yani diski sökemeyebilirsin de eğer öyle bir şey varsa.

Kasanın içinde 2.5" sabitleme yuvası varsa hiç bir sıkıntı olmaz. Tabi şu bitişik olayından haberim yok yani diski sökemeyebilirsin de eğer öyle bir şey varsa.

Yani açmamalımıyım harici hdd yi ?

Üstte yazdıklarımı nasıl buluyorsunuz ?

Kasayı TT V3 seçebilirsiniz. Ramleri 4GB 1600 veya 8GB 1600 seçebilirsiniz. Artan para ile de 280X seçersiniz.

TT v3 ile arasında 10 tl fark var zaten.

Fakat konu ekran kartı değil depolama birimi.

Ama eğer harici diski sabit yapmak varsa 280x alabilirim.

Denemeden bilemezsin. Vur tornavidayı korkma. :)

Bence Harici HDD'yi açmayın. SATA portunun yerine USB bağlantısını birleşik yapmış olabilirler.

Zaten dışarıdan da bağlasanız, aynı şekilde kullanacaksınız. İçten bağlasanız da.

İsteğe bağlı olarak SSD alabilir veya ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı