GTX760x2 ROG MARS ve R9 290X SLI

Xeansus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şimdi RAM'lerde bir adet 16 GB yerine 2x8 GB RAM tercih ediyoruz çift kanaldan çalışması daha performanslı olduğu için peki ayni şey çift işlemcili GTX760x2 ROG MARS GDDR5 4GB 512Bit Nvidia GeForce DX11.2 bu ekran kartı içinde geçerli midir? İlerisi için bu kartın yanına bi adet daha taktım mı 2xRog mars olursa toplamda 4 işlemcili 2 ekran karıtm olacak doğal olarak.

R9 290X DirectCU II O.C. 4GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX11.2 bu kartın yanına bundan bir adet daha takarsak toplamda 2 işlemcili 2 ekran kartım olucak. Bu kombinasyonlardan hangisi daha performanslı olur RAM'lerdeki mantıkla düşünürsek rog mars serisi daha üstün gibi geliyor görüş ve düşüncelerinizi alabilir miyim ?

R9 290X daha performanslı olacağı düşüncesindeyim. Tabii bu değişkenlik gösterecek bir şey. Bu kartların herhangi biri yetecek performansı fazlasıyla karşılıyor. SLI yapıp da 2 kat performans alınacağı düşünülmesin.
SLI bağlantı performansı arttırmıyacaksa neden yapılıyor peki hocam neden 2. karta para verip alalım ben bu konuyu tam anlamadım ? Birde çift çekirdek olması ramdeki gibi çift kanal çalışma prensibiyle uyuşuyormu ?

@MF peki Gtx 760x2 Rog Mars SLI değil. 2 Gpu 1 kartta. İçindeki 2 Gtx 760 da %100 performans vermiyor mu ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı