GTX850M Tabanlı Sistemde LOL'de Kasma Sorunu Yaşıyorum

Sanırım oyundan kaynaklı bir sorun bende de GT 740M ekran kartı var ultra ayarlarda 45-55 arası fps alıyorum. Ama ara sıra oyunda girdiğimde yüksek performanslı ekran kartı ile açmama rağmen oyun 15 fps ile oynatıyor. Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
bence GT 740M de yaşlandı be kardeşim :(

Pek yaşlı değil hele ki LOL gibi bir oyun için. Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Oyunlar için verdiği performansdan memnunum orta sınıf bir kart için.
Tabikide LOL gibi bir oyun için değil ancak ben daha aldığım zaman ki performansla şimdi ki performansı bir değil. 3 ay gibi bir süre dolamadan yavaşlamalar başladı.Oyun oynayamaz oldum o bilgisayarda zaten anca LOL oynuyorum nadir.

Nvidia geforce experience zaten otomotik tanıyıp çalıştırıyor, bende de gtx850m var bir sıkıntı çıkarmadı, yazılımsal bir sorunun var bence. sürümüm 347.25

Dosya Ekleri

• nvidialol.jpg
    nvidialol.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 284
Tabikide LOL gibi bir oyun için değil ancak ben daha aldığım zaman ki performansla şimdi ki performansı bir değil. 3 ay gibi bir süre dolamadan yavaşlamalar başladı.Oyun oynayamaz oldum o bilgisayarda zaten anca LOL oynuyorum nadir.
İlk gün ki performansından kayıp var mı ben pek anlayamadım. 1366x768 çözünürlükte güncel oyunları düşük seviyede ortalama 25 fps ile 1-2 sene öncesinin oyunlarını medium ayarlarda oynatabiliyor. Örnek olarak Gta IV ve Mafia yüksek ayarlarda ortalama 25 fps verirken Far Cry 4 720p çözünürlükte düşük ayarlarda 30 fps veriyor. Oyun için bir bilgisayar olmasada oyunlardaki performansından memnunum. 1 senedir kullanımda normal kullanımda kasma yaşamadım. Her bilgisayar gibi bilgisayarın genel bakımları ve temizliği yapıldığı sürece performansından ödün vermez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı