GTX950 Bilgisayar Kapanma Problemi

l7vely

Decapat
Bilgisayarım 8 ay öncesine kadar güzel çalışıyordu. Rahatca oynuyordum ve kapanma problemim yoktu. Sonradan bilgisayarım oyun oynarken kapanmaya başladı. Mesela Apex Legends oynarken bir anda 4 5.elimde kapanıyor güç düğmesi yanıp yanıp sönüyordu açabilmek için güç kaynağının kablosunu çıkarıp tekrar takmam gerekiyordu. 6 aydan beri bu problemi yaşıyorum ve devam ediyor daha da kötüleşti artık bırakın 4. 5.eli oynamayı Apex Legends'in menusunu göremiyorum bir anda kapanıyor sadece Apex'te değil GTA'yı oynayabilmek için 800x600 Low'a alıyorum eğer almazsam PC kendini kapatıyor. Sistem özelliklerimi aşağıya vereceğim zaten şunuda söyleyeyim MSI Afterburner'dan işlemci ve ekran kartı ısılarına baktım. Sıcak değiller hatta ben bilgisayar kapanıyor diye ekran kartınıda çıkarttım. Bir yararı dokunmadı. Hala kapanmaya devam etti. Daha dün kapandığı sıra güç kaynağının fanı yavaş dönüyordu ve çok ısınmıştı. Belki ondan olmuştur deyip WD 40 sıktım fanı hızlı dönmeye başladı ve soğudu ama ona rağmen hala kapanıyor.

Sistem:
  • GTX950
  • 16 GB RAM
  • A8 6600K

IMG_20191026_130756.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir PSU ile denemen gerekli. Sadece oyun oynarken oluyorsa büyük ihtimal ile PSU arıza yapmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı