GTX950 vs R7 370

Hangisini Almalıyım?

• Asus Nvidia Geforce GTX 950 Strix gaming

Oy: 20 74,1%
  • Asus Radeon R7 370 Strix

Oy: 7 25,9%

• Oy verenlerin toplamı
    27

WinterSoldier

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni toplayacağım sistem için ekran kartı alacağım fakat 2 ekran kartı arasında kaldım;

• Asus Nvidia Geforce Strix Gtx 950 2 GB 128 bit GDDR5
  • Asus Radeon Strix R7 370 4 GB 256 bit GDDR5

Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen GTX 950 tavsiye ederim düşük güç tüketimli ve yeni çıkan birçok oyun NVİDİA teknolojisi destekliyor. AMD' de bu konuda fena değil fakat monitör 1080P ise 4 GB bellekli R7 370 alabilirsin. 900p veya 720p ise GTX 950 öneririm. İkisi arasında hemen hemen 10 FPS fark ile GTX 950 önde.

İkisi arasında performans farkı var, ama 100 TL fark da var ve ikisi de parasının karşılığını veriyor. Bütçen neye yetiyorsa onu alabilirsin. GTX 950 iyi bir yerde duruyor. Ben olsam onu alırdım.

Ben sinerjide gördüğüm en ucuz ekran kartını önermiştim ama Vatan'da daha ucuzunu görünce şaşırdım şimdi açıkçası :)
Tabi ki senin önerdiğin linkte ki kartı almalı çünkü daha avantajlı görünüyor.

Daha önceki konulardan birinde hatırlarsan "her parçayı ayrı mağazalardan alın" diye bir şey söylemiştim. Aylarca üşenmeden mağazalar arası fiyatları araştırdım :D Üründen ürüne sürekli farklılık gösteriyor bu yüzden tek bir yere bakmak yanlış olur fiyat için.

Daha önceki konulardan birinde hatırlarsan "her parçayı ayrı mağazalardan alın" diye bir şey söylemiştim. Aylarca üşenmeden mağazalar arası fiyatları araştırdım :D Üründen ürüne sürekli farklılık gösteriyor bu yüzden tek bir yere bakmak yanlış olur fiyat için.

Doğru söylüyorsun. Ben aslında akakce.com üzerinden ürünleri sıralıyorum en ucuz orası sıralıyor fakat bir sürü firma var ve her firmaya da güven olmadığı için orada gördüğüm linkleri paylaşmıyorum. Çoğunlukla Sinerji veya SanalTech linklerini paylaşıyorum. Genelde Vatan pahalı oluyor ama ara sıra oraya da bakmak gerekiyormuş demek ki :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı