GTX960 2GB vs 4GB?

AMD sürücü konusunda eskisi gibi değil, sürücüler artık eskisi gibi geç gelmiyor. GTX 960'da gayet güzel karttır. Ben R9 380 öneririm.

Haklısınız. Ancak Nvidia düşünüyorum. Amd'den biraz çektimde :D Bunun için Nvidia'yı değiştirmeyi düşünmüyorum. Kafamda ki tek soru işareti şu GB şeyi umarım pek sorun olmaz.

Şuanda piyasada olan oyunlar için 2GB yeterli ancak video render vs. işler ile uğraşırsan 4GB almanı tavsiye ederim.

Ekran kartında GB'ye değil modele bakılmalıdır ve de 4GB versiyonuna bütçeniz yetmiyorsa 2GB işinizi görücektir.

GTA 5, The Shadow Of Mordor ve bunlara benzer birkaç oyunu ultrada oynayamazsın. GTX 960 4GB'yi işleyebilir. Bütçeni arttırıp 4GB olanını almanı tavsiye ederim.

Mesela GTA 5'de MSAA hariç tüm ayarları açtığında 50+ fps alıyorsun GTX 960 ile. Fakat VRAM kullanımı 3.5'i buluyor neredeyse. İşte burda 4GB VRAM'in değerini anlamaya başlıyorsun.

Ayrıca ne kadar çok büyük bir sorun olmasa da, çoğu güncel oyun 2.5 civarında VRAM kullanıyor. İlerde çıkacak oyunlar da bu kullanımın artması söz konusu.

GTA 5, The Shadow Of Mordor ve bunlara benzer birkaç oyunu ultrada oynayamazsın. GTX 960 4GB'yi işleyebilir. Bütçeni arttırıp 4GB olanını almanı tavsiye ederim.

Mesela GTA 5'de MSAA hariç tüm ayarları açtığında 50+ fps alıyorsun GTX 960 ile. Fakat VRAM kullanımı 3.5'i buluyor neredeyse. İşte burda 4GB VRAM'in değerini anlamaya başlıyorsun.

Ayrıca ne kadar çok büyük bir sorun olmasa da, çoğu güncel oyun 2.5 civarında VRAM kullanıyor. İlerde çıkacak oyunlar da bu kullanımın artması söz konusu.

Bende böyle düşünerek asus gtx960 strix oc edition 4gb almaya karar verdim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı