GTX960M ve Graphics 530 Ekran Kartı Kullanımı

noearty

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sosyaller.
Geçen ay aldığım "Dell Inspiron 7559" marka model bilgisayarımda NVDIA GTX960M ekran kartı var. Daha yeni fark ettim. Oyunları oynarken Intel Graphics 530 kullanıyormuş. Intel ekran kartini devre dışı bıraktığımda ise "Kullanmak olduğunuz ekran karti oyunu desteklemiyor." gibi bir hata aldım. Bu hata için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılmadığını nerden biliyorsun ? Nvidia denetim masasından bildirim alanında gpu etkinliği simgesini görüntüle seçeneğini işaretleyip kontrol edin oyunlarda nvidia kart devredemi diye. Birde GPU sürücülerini güncel değil ise güncelleyin.

Açılmadığını nerden biliyorsun ? Nvidia denetim masasından bildirim alanında gpu etkinliği simgesini görüntüle seçeneğini işaretleyip kontrol edin oyunlarda nvidia kart devredemi diye. Birde GPU sürücülerini güncel değil ise güncelleyin.

Dediğiniz gibi yaptım, csgo.exe gözüküyor fakat anlamadığım bir konuda şu Dell Inspiron 7559 B70D128W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX960M 15.6 Windows 10 sahip olduğum bilgisayar bu ve alalı daha 2 ay olmadı. Counter Strike: Global Offensive'de almam gereken FPS'in altında bir FPS aldığımı düşünüyorum. "fps_max 0" kodunu yazdığım zaman normal rekabetçi maçlarda aldığım FPS maximum 120 oluyor ve bunun üstünde bir FPS görmedim. Sizcede normal mi?

Peki diğer oyunlarda sorun yaşıyor musun ? Birde Sürücüleri güncelledin mi ? BIOS sürümün nedir ?
BIOS Sürümü anladığım kadarıyla 1.1.7. Sürücüler güncel. Diğer oyunlar derken oynadığım CS:GO'dan farklı olarak bi H1Z1:KOTK var onda da 78FPS alıyorum. İstediğim, beklediğim değerler değil açıkcası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı