GTX960M yük binince PC kilitleniyor

Sakkaust

Hectopat
Herkese iyi günler dilerim, bende dizüstü bilgisayar ASUS marka GTX960M ekran kartına sahibim daha önce herhangi bir oyun açtığımda vb. ekran kartına biraz yük bindirdiğim zaman PC kendi kendine kilitleniyor sadece Power tuşuyla kapanıyordu, sonra doğal olarak tamirciye götürdüm ekran kartına birazcık bakım yaptık deyince sorun düzelmişti sonra sorun tekrar baş gösterince tekrardan götürdüm ve ekran kartına voltaj gitmiyor dedi ve 3 gün süre istedi bu durum normal mi, bir de aşağı yukarı fiyatlandırma olarak benden ne isteyebilir araştırma yaptım ama bir sonuç bulamadım. Bilgisayarlardan çok anlayan bir insan değilim, buraya danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek yetmiyor veya adaptör yetmiyor olabilir. Aynı kasa bilgisayarlar farklı adaptörlerle satılıyor olabilir. Elinizdeki adaptör gerekenden güçsüzse güç yetmeyebilir. Pil eskiyse aynı şekilde güç veremeyebilir.

Bellek yetmiyor veya adaptör yetmiyor olabilir. Aynı kasa bilgisayarlar farklı adaptörlerle satılıyor olabilir. Elinizdeki adaptör gerekenden güçsüzse güç yetmeyebilir. Pil eskiyse aynı şekilde güç veremeyebilir.
o zaman sadece pil değişimi yapılması ekran kartına voltaj gitmesini düzenleyebilir öyle mi?

o zaman sadece pil değişimi yapılması ekran kartına voltaj gitmesini düzenleyebilir öyle mi?
Başka adaptör denenmeli bence. Bellekler kontrol edilmeli. Bilgisayarcının neye dayanarak güç gitmiyor dediğini bilmiyorum. Son çare olarak yapılmalı.

Geri
Yukarı