GTX970 saat hızının aniden yükselmesi

Muhemmed92

Kilopat
Yer
Azerbaycan. Haçmaz
Daha fazla  
Meslek
KAMU çalışanı
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartımın saat hızı aniden yükselip, düşüyor. Bunlar ekran kartım boştayken ve bilgisayar yeni açılınca meydana geliyor. Bu durum normal mi?
Ekran kartım: GTX 970 ASUS.

Dosya Ekleri

• Безымянный-1-1-1.png
    Безымянный-1-1-1.png
    191,4 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını yakın zamanda yeni mi aldınız ? Yoksa belirli bir olaydan sonra mı meydana gelmeye başladı, kullanımınızı kötü etkiliyor mu ?

Ekran kartını yakın zamanda yeni mi aldınız? Yoksa belirli bir olaydan sonra mı meydana gelmeye başladı, kullanımınızı kötü etkiliyor mu?

Yaklaşık 4-5 yıldır kullanıyorum. İki gündür fark ettim bu durumu. Pek etkilediğini söyleyemem. Çünki en fazla kullanığım program Photoshop'tur.

Ekran kartı Directcu OC modeli ise, kendi kendine saat hızını arttırıyor. GTX 660'da yaşamıştım. Yine sorun olduğun düşünüyor isen, ekran kartını en son sürümünü tekrar yükle.

Ekran kartı ve işlemcilerin o anki kullanımlarına göre hızlanıp yavaşlama özellikleri vardır. (Güç programları sürekli maksimum performans olarak ayarlanmadıysa.) o yüzden sıkıntı yok. Ben de GTX 1080 kullanıyorum. Masaüstünde 139 Mhz Google Chrome'ye girdikten sonra 1 saniyeliğine 1700 lere çıkıp tekrar 139 a iniyor Youtubeden bir video açınca 700 lere çıkıyor. Oyunlarda 1900 leri görüyor. O yüzden bir sıkıntı yaratmaz zaten 4-5 yıldır da kullanıyormuşsunuz. Sıkıntı olmaz, keyifli kullanımlar dilerim.

Geri
Yukarı