GTX980 mi GTX970 SLI mı?

Oradaki abilere güvenme!

Onlar ne kadar iyi satış yaparsa okadar komisyon alıyormuş.

Seni düşünen olmaz, kendilerini düşünürler.

Bence GTX 980 alın, şu an 4K'yı bile az çok kaldıran bir kart. İleride yetersiz gelirse bir tane daha alıp 980 sli yapabilirsiniz.

2 Tane abi kart alacağına bi tane baba kart al aynı işi tek başına aksamadan yapsın, aksi taktirde birisi çalışırken diğeri mola yapabilir, haberin ola.

Her ne kadar, iyi ve tek bir ekran kartı kullanmak mantıklı ve doğru olsa da; arada neredeyse 2 katı kadar fiyat ve bu fiyata rağmen %20-30'luk performans farkı olması sebebiyle, tercihim GTX970 SLI olacaktı. Fakat 3.5Gb Vram olayı sebebiyle üzülerek GTX980 diyorum sayın hakim. :/

2 Gtx 970'ten tam performans alamazsın bence.
Güncel Chipsetlerde %10'a varan bir kayıp oluyor. Ama bana sorarsan tolere edilebilir. DirectX12 ile iki GPU'nun Vram'ini kullanma olayı da geldiğinde SLI önermemek ve kullanmamak adına bir engelim kalmayacak.

Sli filan uğraşma monitör 2k ise direk gtx 980 al gtx970 3.5 gb vram olayı gündemde şuan sli için tavsiye etmiyorum tek kart olsun sağlam olsun

Z97 yonga seti yüzünden 2 sinide toplamda x16 hızında kullanabileceksiniz. 2. bir slot kaplamaya gerek yok. Ben GTX 980 diyorum. Gerekirse ileride 2. Bir gtx 980 alırsınız ki gerek olacağını zannetmiyorum. Bütçeniz varsa x99 yongasetine geçin. SLI veya CF de x16+x16 hızında çalıştırabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…