Gtx980 ve Fx8350 darboğaz olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
  • İşlemci: FX-8320
  • Anakart: Asus M5A97 R2.0
  • Güç kaynağı: Cooler Master RS-600B
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper 212EVO
Bütçenize denk gelecektir. FX-8320'yi OverClock ile FX-8350 seviyesine getirebilirsiniz.

• İşlemci: FX-8320
  • Anakart: Asus M5A97 R2.0
  • Güç kaynağı: Cooler Master RS-600B
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper 212EVO
Bütçenize denk gelecektir. FX-8320'yi OverClock ile FX-8350 seviyesine getirebilirsiniz.

Kardeşim senin verdiğin bileşenlerle bir hesaplama yaptım. GTX 980 ile 613 W değerine ulaştım 600 W yetmeyebilir paranı boşa harcama . İşlemci oc konusunda tam bir bilgim yok turbo boost dışında watt artırısa sıkıntı doğabilir. 650 W şuan FX 8350 , 2x8 1600 mhz ram , crosshair F Z ve GTX 980 için yeterli gelecektir. Ancak pc'de bulunan fanları , optik sürücüleri , ssd ya da hard diskleri hesaba katmalısınız. Bana sorarsan 700/ 750 W değerinde bir psu alınmalı. ( not : FX 8320 125 W . FX 8350 125 W yenileştirme yapılmış bi işlemci.)

@mukavemet Nereden yaptınız hesaplamayı !? MSI Power Calculater'dan GTX 780 ile yaptığım hesaplamada 530W çıkmakta ki GTX 980'in çektiği güç daha az. :sıkıldım:

Yanlış bilgilendirme
@Akif Peköz valla gülüp geciyorum bu siteye birde yanlış bilgi diye banlamış alsın bakalım arkadaş yogun işlemci kullanımlarında o fps'ler nasıl dalgalanıyor nasıl min fps'lere düşüyor gözleriyle görsün bu işlemcilere bu kartları hayatta takmam single'da bir derece ama online oyunlarda oturup aglarsın akıcılık sıfır .

@Silinen üye :D cok dolu konuşmussun kardeş 2k testlerini koyarak 2k'da orta seviye işlemcilerin hiçbiri darbogaza düşmez arkadaşın cözünürlügü 1080p imzanda 8320 yazıyor hiç lol diablo 3 mobo ve strateji tarzı işlemciye yük bindiren oyunlar oynuyormusun bende 8320 kullandım ince ayar ve 4.6 'da kullanarak bu tür oyunlarda nasıl bogulduguna ve yogun sahnelerde min fps'nin bir anda 60'dan 35 lere düşmesine cok sahit oldum ve oyun zevkini öldüren bir akıcılık sorunu var fx 'serilerinde bu cekirdek kullanımı ve oyun yapısıyla ilgili aslında
crysis bf 4 tarzı oyunlarda yani işlemciyi verimli kullanan oyunlarda bir sıkıntı yok

sıkıntı dedigim gibi bu tür oyunlarda eski ve az cekirdegin kullanıldıgı ,sen çirkin bir uslupla yazmışsın aslında cevabım sana degil konu sahibi arkadaşın bu paraları bayılıp sonra mutsuz olmaması ,daha'da mesaj yazmam zaten bu foruma bilgi ve yaş seviyesi baya düşük .

@Oğuzhan Yıldırım kardeşim şu forumda bir seni donanımlı bulurum senin görüşünü merak ediyorum boş konuşuyormuşuz malum .

DSR ile çözülür demişsiniz ama belki adam 30 fps de değil 60 fps de oynamak istyior.
DSR yine fps artırmazki kalite konusunda etkisi olur sadece.
Ayrıca akıcı bir oyunu herzaman tercih ederim 45 üstü fps.

Son düzenleyen: Moderatör:
League of Legends'ta 1920x1080 çözünürlüğünde, bütün ayarlar en yüksekte 60FPS altına hiç düşmedim. Diablo 3 bu bilgisayarda hiç oynamadım. Sen saydığın oyunları boşver ben FX-8320 ve R9 290 ile tam olarak 10 yaşında olan World of Warcraft'ı ultra ayarlarda oynuyorum ve dediğin gibi sorunlar yok. Stok hızda kullanıyorum. Boş konuşuyorsun. :sıkıldım: @Silinen üye Yinede sadece MMO oyunlar oynanacaksa ben de İntel Cpu öneririm.

Intel sevdası iyice zıvanadan çıkmaya başladı. Online olsun olmasın FX-8350'nin darboğaz yapacağı bir oyun olduğunu sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı