Güç düğmesi ile kapatınca anakart yanması

Tamer Turan

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Z510 kullanıcısıyım. Bilgisayarımı güç düğmesine basarak kapattığımda anakart yanıyor. Üç kez servise gönderdim, üç seferde anakart yanmış. Bilgisayarımı iade etmek için Teknosa'ya başvurdum. Üçüncü kez bozulduğunda onlar göndermişlerdi. Bu durum normal mi? Güç düğmesinden kapatınca anakart yanar mı? Benim para iadesi almak gibi bir hakkım var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Anakart yanmaz tahminimce, yansa yansa güç düğmesinin connectörleri yanmış olabilir, malum ülkemizde sık sık elektirik kesintileri olduğundan, bu kesintiler hem anakarta hemde güç düğmesi connectörüne zarar verebiliyor. Sen sen ol elektrik kesildiğinde şarj kablosunu çıkar, geldikten sonra tak, neden dersen ilk verdiklerinde yüksek voltajla verıyorlar buda elektronik donanımlara zarar veriyor.

Anakart yanmaz tahminimce, yansa yansa güç düğmesinin connectörleri yanmış olabilir, malum ülkemizde sık sık elektirik kesintileri olduğundan, bu kesintiler hem anakarta hemde güç düğmesi connectörüne zarar verebiliyor. Sen sen ol elektrik kesildiğinde şarj kablosunu çıkar, geldikten sonra tak, neden dersen ilk verdiklerinde yüksek voltajla verıyorlar buda elektronik donanımlara zarar veriyor.
Bana servisten dönünce verilen raporda anakart değiştirildi yazıyordu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı