Güç düğmesine basıldıktan birkaç saniye sonra bilgisayar kapanıyor

Docarsh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim 2000'li yıllardan kalma yadigar bir bilgisayarım var. (son demlerini yaşıyor. Yenisi alana kadar (ortalama 1 - 2 ay içerisinde) dayanması lazım.) Power tuşuna bastığım zaman 3 - 4 saniye boyunca çalışıyor sonra kapanıyor ve bu işlem siz fişini çekene kadar kendini tekrarlıyor. Sorun nerede olabilir? Ne yapmam gerekir?

(Videosu var ancak posta yükleyemedim. Bu sebep ile sadece fotoğraf atabildim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
kendini resetleme sorunu var. işlemcinin fanı çalışıyor mu diye bakın termal macun koyun.
onun dışında power supply de de sorun olabilir ama birinci ihtimali daha yüksek görüyorum. temizliğini yapın ve tekrar deneyin. kaç tane rami var bilmiyorum ama ramleri teker teker takıp deneyin. (tabi bilgisayarın temizliğini yapıp termal macunu sürdükten sonra) bunun dışında başka anakart üzerinde çeşitli hasarlar meydana gelmiş olabilir. ama ilk olarak siz yukarıda yazdığımı yapın. sorunun fiziksel olup olmadığını önce bir belirlemeniz lazım.

Son düzenleme:
kendini resetleme sorunu var. işlemcinin fanı çalışıyor mu diye bakın termal macun koyun.
onun dışında power supply de de sorun olabilir ama birinci ihtimali daha yüksek görüyorum. temizliğini yapın ve tekrar deneyin. kaç tane rami var bilmiyorum ama ramleri teker teker takıp deneyin. (tabi bilgisayarın temizliğini yapıp termal macunu sürdükten sonra) bunun dışında başka anakart üzerinde çeşitli hasarlar meydana gelmiş olabilir.
Şimdi deneyeceğim. Teşekkür ederim. Sonucunu yine buradan açıklarım.

tabi biostan da sorun olabilir ayarlarla oynamadığını varsayarak bunu dillendirmedim. bios pilini çıkarınız 4-5 dakika bekleyiniz ve yine takınız.. ben bios ayarlarından anlamıyorum anlayan birileri varsa yardımcı olurlar. bilgisayar temizliğini mutlaka yapınız.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim, Sorunu hallettim. İşlemci soğutucusunu çıkardığım zaman makina çalışıyor taktığım zaman çalışmıyordu. İşlemciyi güzel bir şekilde temizleyip taktım çalıştı. Tekrardan teşekkür. İyi tatiller.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı