Güç düğmesine basınca sistem açılmıyor

-Jwol-

Hectopat
Selamlar. Size olayı baştan anlatayım. Bundan birkaç hafta önce sistemi normal olarak kapattım. Sabahı kalktığım da açmaya çalıştığım da Power tuşuna basınca hiçbir tepki yoktu. PSU'yu yerinden söküp geri takınca sistem açıldı. Daha sonrasında sistemi 1 hafta açık tuttum hiçbir şey olmadı. Dün gece bilgisayarı kapattım. Bilgisayarı kapattığım an sistemden "tık" diye ses geldi ve powera basınca sistem yine açılmadı. PSU'yu yine söküp yine takınca sistem açıldı.

Bugün bilgisayarcılara sebebini sormaya gittim. Bir tanesi %90 statik elektrik, topraklanma var dedi. Anca bir elektrikçiye git dedi onlar halleder. Daha sonrasın da elektrikçiye gittim onlarda "prize bir şey tak eğer çalışıyorsa benim yapabileceğim bir şey yok" dedi. Ve başka bilgisayarcıya gittim o ise "PSU kaymış olabilir veya şişmiş olabilir veya uyumsuzluk olabilir veya sisteme güç yetmiyordur" dedi.

Şimdi ben napayım? Bilgisayarcıya en kısa zaman da götüreceğim fakat elle kendim çözmek varken, bilgisayarcıya parça "çaldırmak" istemiyorum. Yardımlarınız bekliyorum.

Hiç denemedim hocam.
PSU kablosunda bir sıkıntı olabilir, tak çıkar yapınca tekrar yerine oturuyor olabilir.

Dediğimi denerseniz onu anlamış oluruz ya da farklı bir kabloyla deneyin. Bu sorun oluşmazsa farklı kabloyla sorun kabloda demektir.

PSU kablosunda bir sıkıntı olabilir, tak çıkar yapınca tekrar yerine oturuyor olabilir.

Dediğimi denerseniz onu anlamış oluruz ya da farklı bir kabloyla deneyin. Bu sorun oluşmazsa farklı kabloyla sorun kabloda demektir.

Farklı kablo ile denedim efendim kablo da hiçbir sıkıntı olmadığını anladım. Ne yapacağım bilmiyorum. Çıkarıp takınca bir daha çalışması neye işaret acaba?

Farklı kablo ile denedim efendim kablo da hiçbir sıkıntı olmadığını anladım. Ne yapacağım bilmiyorum. Çıkarıp takınca bir daha çalışması neye işaret acaba?
Bu durumu tam bilmiyorum. Farklı bir PSU ile deneyin, PSU sorunluysa böyle anlarsınız.

Geri
Yukarı