Çözüldü Güç gelen sistem açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kayzer_1903

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarimi birkac aydir kullanmiyordum. Bugun bilgisayarimi acmak istedigimde acilmadi, acma tusuna bastigimda isiklari yaniyor fan calisiyor birkac saniye icinde tekrar kapaniyor. Defalarca denememe rağmen hep aynisi oldu. Enerji kablosunu cikardim BIOS pilini söktüm ama değişen bir şey yok. Anakart ya da güç kaynağında sorun olabilir mi nasil anlayacagiz ?

Tam detayli bilmemekle beraber,
Gtx 650 tiboost ekran karti
İ5 3.2 ghz islemci (3mb önbellek)
4 gb ram
Asus p7 h55 / usb3.0 anakart
Everest 460w guc kaynağı
Win 8.1 işletim sistemi

Yardim edecek kimse yok mu ?

Arkadaşlar masaüstü bilgisayarimi birkac aydir kullanmiyordum. Bugun bilgisayarimi acmak istedigimde acilmadi, acma tusuna bastigimda isiklari yaniyor fan calisiyor birkac saniye icinde tekrar kapaniyor. Defalarca denememe rağmen hep aynisi oldu. Enerji kablosunu cikardim BIOS pilini söktüm ama değişen bir şey yok. Anakart ya da güç kaynağında sorun olabilir mi nasil anlayacagiz ?

Farklı bir güç kaynağıyla deneme şansınız var mı?

GTX650Ti boost en az 450w PSU istiyor. Senin PSU 460w yazıyor fakat o marka PSU 12v kanalından eminim daha az güç sağlıyordur. Uzun süre kullanımdan ötürü haliyle yetersiz kalmaya başlamıştır. Sorun bence güç kaynağında.

Biraz once guc kaynaginin anakarttaki pinlerini soktum ve yesil kablo ile siyahi sase yaptirdim guc kaynagini birkac dakika bu halde calistirdim daha sonra anakarta tekrar taktim ama sonuc ayni yine kapaniyor.

Haklisin galiba biraz once 12 v kanalina baktim yazan akim degerini gorunce simdi guc kaynagini sokmeye basladim :)

Biraz once guc kaynaginin anakarttaki pinlerini soktum ve yesil kablo ile siyahi sase yaptirdim guc kaynagini birkac dakika bu halde calistirdim daha sonra anakarta tekrar taktim ama sonuc ayni yine kapaniyor.

Haklisin galiba biraz once 12 v kanalina baktim yazan akim degerini gorunce simdi guc kaynagini sokmeye basladim :)

Sökmeden önce son bir işlem dene iyice emin ol. Ekran kartını çıkar dahili GPU ile çalıştır bakalım bu sefer güç yetecekmi?

Dedigin guc kaynagina baktim 12v kanali 540w gucundeymis yeterli olur mu sizce ?

Tamam deniyorum.

Anakartin dahili GPU'su yok yinede ekran kartini sokup denedim ama sonuc ayni acilmiyor yine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı