Çözüldü Güç gelen sistem açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kayzer_1903

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarimi birkac aydir kullanmiyordum. Bugun bilgisayarimi acmak istedigimde acilmadi, acma tusuna bastigimda isiklari yaniyor fan calisiyor birkac saniye icinde tekrar kapaniyor. Defalarca denememe rağmen hep aynisi oldu. Enerji kablosunu cikardim BIOS pilini söktüm ama değişen bir şey yok. Anakart ya da güç kaynağında sorun olabilir mi nasil anlayacagiz ?

Dedigin guc kaynagina baktim 12v kanali 540w gucundeymis yeterli olur mu sizce ?

Sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam. Vatan'dan yorumlara bakmıştım kullananlar sessiz ve sağlam bir ürün olduğunu söylüyorlar zaten marka olarak da Zalman ile Everest'in arasında Everest dağı kadar fark var emin olabilirsin :)

Dedigin guc kaynagina baktim 12v kanali 540w gucundeymis yeterli olur mu sizce ?

Tamam deniyorum

Anakart in dahili gpu su yok yinede ekran kartini sokup denedim ama sonuc ayni acilmiyor yine.

Dahili GPU işlemcide olur zaten. PSU miadını doldurmuş olabilir. Sistemi yenileyeceğin vakit ekran kartını değiştirdiğinde PSU yetersizliği yaşamamak için kaliteli marka en az 600w 80+ bir PSU almanı öneririm.

Ekran karti sisteme sonradan eklendi zaten daha once kullaniyordum ama bugun bu sorunla karsilastim. Ekran kartini sokmeme ragmen yinede acilmadi emin olmak icin baska bir guc kaynagi bulup deneyecegim.

Arkadaslar sorunu uzun ugras sonucu bulduk ve gulmekten karnimiz agridi power dugmesi bozulmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı