Güç kablosunu çıkarıp taktım şu an monitöre görüntü gelmiyor ve klavye ve fareye güç gelmiyor

nightfire26

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix 3000 8x2 ram
SSD veya HDD modeli
Crucial p1 m2 2280 500gb ssd
Ekran kartı
Inno3D GTX1660Ti Twin x2 6GB
Anakart
Biostar b450mh
İşlemci
amd ryzen 5 1600 six-core processor
Bilgisayarım özellikler kısmında RAM 16 GB kullanılabilir 7.8 GB yazıyordu biraz araştırma sonucu işlemci soğutucusunu biraz gevşeltince sorunun çözüldüğünü buldum. Bilgisayarımı kapattım biraz bekleyip güç kablosunu çektim kasayı açıp soğutucuyu gevşettim daha sonra güç kablosunu takıp bilgisayarı acmaya çalıştığımda kasa çalışıyor fanlar vs ama monitöre görüntü gelmiyor, klavye ve mouse un ışıkları yanmıyor.

Bilgisayarım özellikler kısmında RAM 16 GB kullanılabilir 7.8 GB yazıyordu biraz araştırma sonucu işlemci soğutucusunu biraz gevşeltince sorunun çözüldüğünü buldum. Bilgisayarımı kapattım biraz bekleyip güç kablosunu çektim kasayı açıp soğutucuyu gevşettim daha sonra güç kablosunu takıp bilgisayarı acmaya çalıştığımda kasa çalışıyor fanlar vs ama monitöre görüntü gelmiyor, klavye ve mouse un ışıkları yanmıyor.

Hocam Power Supply hasarlı mi? RAM'leri çıkartıp taktınız mi?

Sadece güç kablosunu çıkartıp taktım başka herhangi bir kablo vs ellemedim.

Anakart bağlantılarında sıkıntı olma ihtimali var mı?

Hocam Power Supply hasarlı mi? RAM'leri çıkartıp taktınız mi?

RAM'leri çıkartıp taktım tekiyle çalıştırmayı da denedim ama hala görüntü gelmiyor. Tekli çalıştırdığım zaman klavyemin ışıkları daha fazla yanıyor ikili çalıştırdığım zaman sadece 2 tuş yanıyor ama tekli de 8 tane tuşun ışığı yanıyor acaba Power Supply mi hasarlı.

RAM'leri çıkartıp taktım tekiyle çalıştırmayı da denedim ama hala görüntü gelmiyor. Tekli çalıştırdığım zaman klavyemin ışıkları daha fazla yanıyor ikili çalıştırdığım zaman sadece 2 tuş yanıyor ama tekli de 8 tane tuşun ışığı yanıyor acaba Power Supply mi hasarlı.
Hocam büyük ihtimal anakart hasarlı

Hocam bu maddeleri deneyin çözülür büyük ihtimalle

1. Güç kablosunu tekrar kontrol edin: Monitörünüzü ve bilgisayarınızı tamamen kapatın. Güç kablosunu monitörün arkasındaki bağlantı noktasından çıkarın ve birkaç saniye bekledikten sonra tekrar takın. Ardından monitörü yeniden açın ve bilgisayarınızı başlatın.

2. Diğer bağlantı noktalarını deneyin: Monitörünüzde birden fazla bağlantı noktası varsa (örneğin, HDMI, VGA, DisplayPort), farklı bir bağlantı noktasını deneyin. Bazen bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun olabilir ve başka bir bağlantı noktası kullanmak sorunu çözebilir.

3. Diğer bir monitör veya ekranı deneyin: Eğer mümkünse, başka bir monitör veya ekranı bilgisayarınıza bağlayarak görüntüyü kontrol edin. Bu şekilde, sorunun monitörle mi yoksa bilgisayarla mı ilgili olduğunu belirleyebilirsiniz. Eğer başka bir monitörde de görüntü alamazsanız, sorun büyük olasılıkla bilgisayar donanımıyla ilgilidir ve bir bilgisayar teknisyeninden yardım almanız gerekebilir.

4. Diğer bir klavye ve fareyi deneyin: Klavye ve fareye güç gelmediği durumda, başka bir klavye ve fareyi bilgisayarınıza bağlayarak deneyin. Eğer başka bir klavye ve fareyle de güç gelmezse, sorun muhtemelen bağlantı noktaları, kablolarda veya bilgisayarın USB portlarında olabilir. Bağlantıları kontrol edin ve gerekirse USB portlarını deneyin.

Hocam büyük ihtimal anakart hasarlı.

Hocam bu maddeleri deneyin çözülür büyük ihtimalle.

1. güç kablosunu tekrar kontrol edin: Monitörünüzü ve bilgisayarınızı tamamen kapatın. Güç kablosunu monitörün arkasındaki bağlantı noktasından çıkarın ve birkaç saniye bekledikten sonra tekrar takın. Ardından monitörü yeniden açın ve bilgisayarınızı başlatın.

2. diğer bağlantı noktalarını deneyin: Monitörünüzde birden fazla bağlantı noktası varsa (örneğin, HDMI, VGA, DisplayPort), farklı bir bağlantı noktasını deneyin. Bazen bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun olabilir ve başka bir bağlantı noktası kullanmak sorunu çözebilir.

3. diğer bir monitör veya ekranı deneyin: Eğer mümkünse, başka bir monitör veya ekranı bilgisayarınıza bağlayarak görüntüyü kontrol edin. Bu şekilde, sorunun monitörle mi yoksa bilgisayarla mı ilgili olduğunu belirleyebilirsiniz. Eğer başka bir monitörde de görüntü alamazsanız, sorun büyük olasılıkla bilgisayar donanımıyla ilgilidir ve bir bilgisayar teknisyeninden yardım almanız gerekebilir.

4. diğer bir klavye ve fareyi deneyin: Klavye ve fareye güç gelmediği durumda, başka bir klavye ve fareyi bilgisayarınıza bağlayarak deneyin. Eğer başka bir klavye ve fareyle de güç gelmezse, sorun muhtemelen bağlantı noktaları, kablolarda veya bilgisayarın USB portlarında olabilir. Bağlantıları kontrol edin ve gerekirse USB portlarını deneyin.

1. maddeyi denedim.
2.maddeyi denedim.
3.maddeyi deneyemiyorum elimde farklı monitör yok
4.maddeyi denedim, telefon USB'den şarj alıyor ufak bir mini fanım var o da çalışıyor USB'den.
Sanırım en mantıklısı bir bilgisayarcıya götürmek.

Klavyemin ışıklarının kısmi yanması güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir mi?

Geri
Yukarı