Güç kaynağı değişiminden sonra SSD çalışmıyor

Schweppes

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bugün güç kaynağını değiştim. Değişirken eski güç kaynağının SATA kablosunu yeni güç kaynağına takmıştım. Eski güç kaynağı Seasonic yenisi Corsair marka sokete kablo oturmasına rağmen PC'yi açtığımda 1 saniye ışıklar fanlar dönüp kapanıyordu ve devamlı aynı hareketi yapıyordu. 3-5 kere denedikten sonra yeni güç kaynağından çıkan kabloyu bağladığımda sorun çözüldü fakat bu sefer SSD görünmemeye başladı. Ne disk yönetiminde ne de BIOS'da gözüküyor. Bozulmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün güç kaynağını değiştim. Değişirken eski güç kaynağının SATA kablosunu yeni güç kaynağına takmıştım. Eski güç kaynağı Seasonic yenisi Corsair marka sokete kablo oturmasına rağmen PC'yi açtığımda 1 saniye ışıklar fanlar dönüp kapanıyordu ve devamlı aynı hareketi yapıyordu. 3-5 kere denedikten sonra yeni güç kaynağından çıkan kabloyu bağladığımda sorun çözüldü fakat bu sefer SSD görünmemeye başladı. Ne disk yönetiminde ne de BIOS'da gözüküyor. Bozulmuş olabilir mi?

Büyük ihtimalle SSD'yi bozdun hocam.
3 5 kere sistem kısa devre algıladığı için kendini kapatmış sen üstelemeye devam edince de SSD'yi bozmuş.

Çalışan farklı bir markanın kablosu takıldı diye nasıl bu hale geliyor anlamadım ya. Millet rasgele internetten kablo alıp takıyor, ben sadece farklı bir markanın sata kablosunu kullanıyorum başıma gelene bak :( .

Yeni konular

Geri
Yukarı