Güç kaynağı değiştirilirken nelere dikkat edilmeli?

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ekran kartını güncelledigim için güç kaynagımın yetmemesinden ötürü güç kaynagını da degiştiriyorum. Xigmatek X Power 500W güç kaynagımı çıkarıp büyük ihtimal Vatan Bilgisayar'dan Cooler Master MWE 700W'lık güç kaynagını alacagım. Güç kaynagı degiştirilirken nelere dikkat edilmeli? Benim bildigim 4 pinlik işlemci güç kablosu, 24 pinlik anakart kablosu, 8 pinlik ekran kartı kablosu, kasanın fanlarını çalıştıran Molex kabloları dışında güç kaynagına baglı olan bir şey yok. Bunları çıkarsam yeterli olur mu? Galiba anakartın aşagısında bulunan reset ve Power kablolarının güç kaynagıyla bir ilgisi yok, onlara dokunmama gerek yok herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gerekenleri siz yazmışsınız zaten. :) Reset ve güç kabloları ön panele aittir. Gerek yok.

Alacağınız ürünle ilgili görüşler.

Evet dedikleriniz yeterli olacaktır sadece yeni PSU'yu takınca güç vermeden PSU'ya, güç düğmesine birkaç kez basın.
Ara gaz mı veriyoruz hocam? :D O ne işe yarıyor :D

Hocam gerekenleri siz yazmışsınız zaten. :) Reset ve güç kabloları ön panele aittir. Gerek yok.

Alacağınız ürünle ilgili görüşler.

Peki bu işaretledigim 3 kablo ne oluyor?

Dosya Ekleri

• 20230121_134436.jpg
    20230121_134436.jpg
    271,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Yok hocam statik elektrik olursa diye eğer takarken halıya çorapla basıyor olursanız muhtemelen statik elektrik olacaktır o yüzden söylemiştim 😃
Sagolasın Recep abinin videolarından birinde de gördüm o da aynı şeyi yapıyordu zaten bende öyle yaparak dün sorunsuz bir şekilde montajını yaptım kablolama biraz acemi oldu ama o da sonradan halledilir

Geri
Yukarı