Çözüldü Güç Kaynağı Fan Sürtmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LuPPiTeR

Centipat
Yeni aldığım sistemimde GTA 5 gireyim dedim ve girdim. Biraz oynadıktan sonra 15-20 dakika sonra güç kaynağından fanın sürtme sesi geldiğini fark ettim. Güç kaynağının sürtme sesi GTA 5 oynamadığım zamanlar yok. Sorularım şunlar.
1. Güç kaynağımın bu sorunu garantiye girer mi?
2. Eğer güç kaynağını garantiye göndermez isem ileride patlar ve bilgisayarıma sorun çıkarır mı?
3. Neden GTA 5'i biraz oynadıktan sonra ses çıkarıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Evet girer.

2. Eğer güç kaynağını garantiye göndermez isem ileride patlar ve bilgisayarıma sorun çıkarır mı?

Bir problem olmaz fakat ses artabilir.

Sistem yük altına girdiğinde fazla güce ihtiyaç duyar, bu sebepten dolayı güç kaynağı bu ihtiyacı karşılar ve ısınmaya başlar. Isındıkça fan otomatik olarak yüksek devire girer.
Yüke girdiği zaman ses çıkıyor anladığım kadarıyla Coil Whine problemi gibi. Performansa etkisi yoktur ama ses yapar. Çok ses yapıyorsa değiştirmek istersen değiştir. Bu arada modelini yazarsan iyi olur.

Artı -1 Eksi

Evet girer.

Bir problem olmaz fakat ses artabilir.

Sistem yük altına girdiğinde fazla güce ihtiyaç duyar, bu sebepten dolayı güç kaynağı bu ihtiyacı karşılar ve ısınmaya başlar. Isındıkça fan otomatik olarak yüksek devire girer.

Çözüm
Bahsettiğiniz sorunun güç kaynağından ve fandan geldiğine emin misiniz, çünkü coil whine ile karşı karşıya kalma durumunuz olabilir , ekran kartına çok yük binerse ses fazlalığı yaşanıyor. Bu durum herhangi bir sorun çıkartmaz fakat ses ile takıntılıysanız ve sorun coil whine olduğuna eminseniz garantiye yollarsanız kabul ediliyor.Ama uğraşmaya değeceğini sanmıyorum

Geri
Yukarı